Image is not available

Pracujemy:

turystyka indywidualna: 87 307 00 68
turystyka grupowa: 87 307 00 60

Image is not available
Image is not available

Pracujemy:

pn-pt 9:00-16:00

Slider

Pracujemy:

pn-pt 9:00-16:00

Image is not available
Image is not available
Slider

previous arrow
next arrow
ArrowArrow
Slider

Dzień 1

Wyjazd grupy zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd do Kowna, spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie drugiego co do wielkości miasta na Litwie: na początek piękny klasztor kamedułów malowniczo położony w Pożajściu nad Morzem Kowieńskim; następnie spacer starówką: zamek, kościół św. Jerzego, seminarium duchowne, Plac Ratuszowy, Dom Perkuna, kościół Witolda, katedra kowieńska.  Obiadokolacja w regionalnej restauracji na starówce (serwowane będą specjały kuchni litewskiej - cepeliny, chłodnik litewski, domowy kwas chlebowy, a na koniec coś słodkiego). Przejazd do Wilna, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie Wileńskiej starówki, początek przy Ostrej Bramie, spacer starówką w dół do placu Katedralnego: Świątynia Unicka, cela Konrada, Cerkiew Św. Ducha, plac Ratuszowy, urocze boczne uliczki starówki, polski kościół Św. Ducha, kościół Św. Trójcy z obrazem Kazimierowskiego ,,Jezus Miłosierny”, Uniwersytet Wileński z dziedzińcami i kościołem Św. Janów. Czas wolny. Dalsze zwiedzanie: plac Katedralny, zaułek bernardyński z Muzeum Mickiewicza; Góra Trzech Krzyży, z której zobaczymy piękną panoramę wileńskiej starówki; dzielnica Republiki Zarzeczańskiej (Uzupio) – miejsce spotkań wileńskiej bohemy. Obiadokolacja. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem, dalsze zwiedzanie Wilna: przejazd na Rosse i zwiedzanie cmentarza na którym spoczywa serce Piłsudskiego następnie przejazd do najpiękniejszego w Wilnie kościoła Piotra i Pawła. Przejazd do Trok, zwiedzanie miasteczka malowniczo położonego wśród jezior. Spacer wzdłuż ulicy Karaimskiej, zapoznanie się z kulturą Karaimów licznie zamieszkujących te tereny. Największą atrakcją jest położony na wyspie zamek Wielkich Książąt Litewskich. Po zwiedzaniu degustacja kuchni karaimskiej (kibiny - duże pierogi z kruchego ciasta z nadzieniem z siekanego mięsa podane z tradycyjnym karaimskim rosołem), czas wolny, podczas którego dla chętnych proponujemy rejs statkiem. Po południu wyjazd w drogę powrotną.

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie

Dopłata do pokoju jednoosobowego 200 zł.

Wycieczka zostanie zrealizowana przy zgłoszeniu się minimum 25 osób na 14 dni przed rozpoczęciem imprezy.

Cena zawiera:

  • transport komfortowym autokarem (WC, DVD, klimatyzacja) lub busem (DVD, klimatyzacja)
  • 2 noclegi w Wilnie w hotelu *** w pokojach 2-osobowych z łazienkami
  • 2 śniadania(bufet), 
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL, NNW i BP

Cena nie zawiera:

  • ​pakiet realizacji programu: bilety wstępu; lokalni przewodnicy; zestaw Tour Guide; 2 obiadokolacje (serwowane w restauracji hotelowej lub na mieście - zupa, drugie danie, deser, kawa/herbata), degustacja kuchni karaimskiej (2 kibiny z rosołem) - 50 EUR (obligatoryjnie płatne pilotowi)
  • Rejs w Trokach 30 zł. (należy zgłosić chęć przy wykupie wycieczki, minimalna wymagana ilość uczestników 10)

Uwagi

Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 – osobowego

 

 

Wycieczka do Wilna - co o niej mówi pilot wycieczek Piotr.

Litwa – niezwykły klimat na wyciągnięcie ręki.

XXI wiek kusi łatwością podróżowania. Najdalsze zakątki świata otwierają przed nami swoje wrota. Dzięki temu poznać możemy przeróżne kultury pełne fascynującej architektury, sztuki czy kuchni. Jednak łatwo w tym wszystkim zapomnieć o tym co blisko, co na wyciągnięcie ręki. Trzydniowa wycieczka do Wilna to idealny pomysł dla osób, które mając niewiele czasu, chcą poznać niezwykły kraj i przenieść się w czasy świetności Rzeczpospolitej Jagiellonów.

W zakolu Wilji i Niemna – Kowno.

Przechodząc obok dawnej warowni, mającej na celu obronę miasta przed Krzyżakami, wkraczamy do parku Santoka. Chwila spokojnego marszu pozwala odetchnąć w miłych okolicznościach przyrody. Ale nie tylko. Bardzo szybko nasz wzrok skieruje się ku jednej z budowli sakralnych miasta. Średniowieczne mury bernardyńskiego kościoła obrazują kunszt dawnej architektury, bolesne czasy Związku Radzieckiego i dzisiejszy szacunek do dziedzictwa narodowego, które z pieczołowitością jest odnawiane. Wreszcie stajemy w centrum starego miasta byłej stolicy Litwy. Nad nami góruje „Biały Łabędź”, a nasz wzrok wędruje w stronę okna, z którego Adam Mickiewicz zapewne nieraz kierował zalotne spojrzenia w stronę niewiast przez siebie uwielbianych. Zgłębiając tajemnice rozterek miłosnych naszego wieszcza, z pewnością nie umknie naszej uwadze szereg klimatycznych knajpek, z których wydobywające się zapachy przypomną, że warto skosztować sytej litewskiej kuchni. Czas jechać dalej. Wyjeżdżając z miasta zerkamy na Dolinę Mickiewicza i kierujemy się do miasta, które „nasz Adaś” sobie najbardziej upodobał.

Od grodu Gedymina do nowoczesnego Wilna.

Zacznijmy od końca. Stańmy na szczycie Góry Trzykrzyskiej i spójrzmy na panoramę miasta, którego ulicami wcześniej wędrowaliśmy. Wszystko widać jak na dłoni. Barokowe świątynie, Zamek Książąt Litewskich czy średniowieczną basztę Giedymina - legendarnego założyciela miasta. Chciałoby się zamknąć dłoń i wszystko przenieść, jak niegdyś chciał uczynić sam Napoleon Bonaparte z Kościołem św. Anny. Dzisiejsza stolica Litwy jednak nigdzie się nie wybiera, acz zaprasza do odkrywania jej tajemnic.

Wejdźmy na Wileńskie Stare Miasto. Zaczynając wędrówkę kusić nas będą wąskie uliczki wileńskiej starówki. Budzące się powoli Wilno roztacza niezwykłą aurę. Nawet dziś próżno szukać tu ulicznego gwaru i śpieszących się do pracy mieszkańców. Nie tu, nie na terenie wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO Starego Miasta. Nic więc dziwnego, iż tak wielu poetów znalazło tu natchnienie. My też nie będziemy się śpieszyć.

Przed odjazdem do kolejnej Litewskiej miejscowości warto pójść w miejsce, gdzie szczególnie czuć ducha Polskości. Cmentarz na Rossie, niezwykle ważna, wszakże jedna z czterech polskich narodowych nekropolii to obowiązkowy punkt programu.

Miasto Wielkiego Księcia Witolda – Troki.

Niezwykle urokliwie położone miasteczko będzie ostatnim punktem na trasie naszej wycieczki. Opowiadane tu historie bez wątpienia mogły by stanowić fabułę dla toczących się w średniowieczu powieści szpiegowskich. Niezwykle skomplikowana historia łącząca Polskę i Litwę ma swoją kartę także tutaj. Opuszczając mury zamku Księcia Witolda, udajemy się w rejs po okalającym go jeziorze Galve. To już prawie koniec, pora szykować się do drogi. Ale w drogę głodnym jechać nie wypada. Tu w sukurs przyjdzie nam kuchnia Karaimów, którzy sprowadzeni tu za czasów Witolda, jako jego straż przyboczna, do dziś karmią turystów swoimi przysmakami. Ślinka cieknie…jemy i jedziemy!

Do zobaczenia na trasie Piotr!

Wycieczki lotnicze
od
2500zł.

Hotele *** HB

Panorama Wilna widok  Góry trzech krzyży
Image is not available

Litwa-Łotwa-Estonia-Finlandia samolotem 6 dni

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
Wycieczki objazdowe
od
1700zł.
1400zł.

Hotele *** HB

Ryga starówka panorama
Image is not available
Slider
Slider
Wycieczki weekendowe
od
600zł.

Hotele *** HB

wycieczka do Wilna
Image is not available
Slider
Image is not available
Slider
Image is not available

Z nami nie będziesz musiał wracać na stopa!

Działając jako touroperator posiadamy gwarancję ubezpieczeniową AXA na 217 000 zł.
Wszystkie nasze wycieczki objęte są Turystycznym Funduszem Gwarancyjnym.

Slider
Wycieczki jednodniowe
Image is not available
Image is not available

Zobacz nasze sprawdzone programy dla grup zorganizowanych. Zabierzemy Ciebie w każdy zakątek Europy. Jeżeli nie znajdziesz oferty dla siebie to skontaktuj się z nami a na pewno przygotujemy wycieczkę szytą na miarę.

Slider
Image is not available

Pracujemy:

Infolinia:

poniedziałek-piątek: od 9:00 do 16:00

turystyka indywidualna: 87 307 00 68
turystyka grupowa: 87 307 00 60

Slider
Image is not available

Pracujemy:

Infolinia

poniedziałek-piątek: od 9:00 do 16:00

turystyka indywidualna: 87 307 00 68
turystyka grupowa: 87 307 00 60

Slider