Image is not available

Pracujemy:

turystyka indywidualna: 87 307 00 68
turystyka grupowa: 87 307 00 60

Image is not available
Image is not available

Pracujemy:

pn-pt 9:00-16:00

Slider

Pracujemy:

pn-pt 9:00-16:00

Image is not available
Image is not available
Slider

previous arrow
next arrow
ArrowArrow
Slider

Dzień 1

Wyjazd według rozkładu jazdy. Przejazd do Brześcia, drugiego - co do wielkości zajmowanego terytorium - miasta Białorusi. W Brześciu zobaczą Państwo: Twierdzę Brzeską, Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego, pomnik Lenina, pomnik Tysiąclecia Brześcia, spacer ulicą Sowiecką. Przejazd do miasteczka Kosów Poleski, obejrzymy tu zbudowany w 1836 roku Pałac Pusłowskich (z zewnątrz).  Tuż obok, na obszarze dóbr kosowskich znajdował się folwark Mereczowszczyzna, miejsce urodzenia Tadeusza Kościuszki.  Dziś w zrekonstruowanym dworze mieści się muzeum, które będziemy mieli możliwość zwiedzić. Przejazd do Miru, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Zwiedzanie Miru- zamku wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Zaosia, miejsca urodzenia  Adama Mickiewicza, gdzie w odbudowanym dworku znajduje się muzeum poety. W drodze do Nowogródka zatrzymamy się przy jeziorze Świteź, znanym z „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Przejazd do  Nowogródka, spacer  na wzgórze zamkowe, gdzie  pozostały tylko ruiny zamku. Na uwagę zasługuje kościół farny Przemienienia Pańskiego, miejsce ślubu króla Władysława Jagiełły z matką jego synów, Zofią Holszańską. Kolejnym punktem będzie Muzeum Adama Mickiewicza; jego wnętrze jest wiernym odzwierciedleniem domu poety – oryginalny dom został zniszczony w wyniku działań wojennych. Obiadokolacja i nocleg w Grodnie.

Dzień 3

Śniadanie. Przejazd do Lidy. Zwiedzanie zamku lidzkiego. Lida słynie nie tylko z historii, ale i dobrego piwa, którgo będą mogli Państwo spróbować podczas degustacji i lunchu w restauracji browaru. Z Lidy udamy się do Murowanki, gdzie będą mieli Państwo okazję zwiedzić niezwykły zabytek – gotycką cerkiew obronną Narodzenia Najświętszej Marii Panny wpisaną na listę UNESCO.  Zajedziemy również do wsi Stare Wasiliszki, gdzie urodził się Czesław Niemen, jeden z najwybitniejszych polskich muzyków. Tu zwiedzimy dom rodzinny artysty – muzeum Czesława Niemena. Niedaleko Grodna znajdują się Bohatyrowicze gdzie odwiedzimy literacką mogiłę Jana i Cecylii, bohaterów powieści Elizy Orzeszkowej z „ Nad Niemnem”. Wieczorem obiadokolacja z folklorem, nocleg.

Dzień 4 

Śniadanie. Zwiedzimy jedno z najstarszych miast Białorusi – nadniemieńskie miasto Grodno: zamek – byłą rezydencję królów; batorówkę (pałac – rezydencję króla Stefana Batorego); zabytki świadczące o wielkiej tolerancji religijnej mieszkańców tego miasta czyli synagogę, kirchę luterańską, bazylikę katedralną św. Franciszka Ksawerego, kościół i klasztor bernardynów czy  perełkę wśród tutejszych zabytków cerkiew św. Borysa i Gleba. Przespacerujemy się deptakiem starego miasta, zobaczymy współczesną architekturę Teatru Dramatycznego i pozostałości czasów sowieckich -  pomnik czołgu czy pomnik Lenina, odwiedzimy również dom – muzeum Elizy Orzeszkowej.  Przed wyjazdem w drogę powrotną lunch. Wyjazd do Polski. Powrót do poszczególnych miast w godzinach wieczornych i nocnych.

Cena zawiera:

 • transport komfortowym autokarem (WC, DVD, klimatyzacja) lub busem (DVD, klimatyzacja)
 • 3 noclegi w hotelach (1 w Mirze***, 2 w Grodnie***) w pokojach 2-osobowych z łazienkami
 • 3 śniadania(bufet)
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie KL, NNW i BP
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • gwarancja stałej ceny (cena nie zmieni się bez względu na wahania kursów walut, wzrostu cen paliw) przy rezerwacji do 02.03.2020

Cena nie zawiera:

 • pakiet realizacji programu: bilety wstępu; lokalni przewodnicy; zestaw Tour Guide; 2 obiadokolacje (serwowane w restauracji hotelowej lub na mieście - zupa, drugie danie, deser, kawa/herbata), 2 lunche (1 danie), degustacja piwa lub napojów bezalkoholowych,  1 kolacja z występem zespołu folklorystycznego, pozwolenie bezwizowe - 90 EUR (obligatoryjnie płatne pilotowi)

WIZA:

 • 30 dni przed wyjazdem należy złożyć dokumentację wizową: 1 zdjęcie (o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, aktualne, kolorowe, matowe, en face (na wprost), na jasnym tle)
 • wypełniony wniosek wizowy
 • paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z terytorium Białorusi z co najmniej dwiema wolnymi stronami

UWAGI

 • Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 • Wycieczka zostanie zrealizowana przy zgłoszeniu się minimum 25 osób na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy.
 • Dopłata do pokoju jednoosobowego 300 zł.

Podobne wycieczki: 
Wycieczka na Białoruś z Mińskiem 6 dni sprawdź >>>
Wycieczka do Petersburga autokarem (bezpłatna wiza) 8 dni sprawdź >>>
Wycieczka do Krajów Bałtyckich autokarem 8 dni sprawdź >>>
Ryga-Sztokholm-Turku-Helsinki-Tallin 6 dni
Moskwa i Petersburg autokarem 10 dni sprawdź >>>

Terminy i ceny: 

 
Wycieczki lotnicze
od
2500zł.

Hotele *** HB

Panorama Wilna widok Góry trzech krzyży
Image is not available

Litwa-Łotwa-Estonia-Finlandia samolotem 6 dni

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
Wycieczki objazdowe
od
1700zł.
1400zł.

Hotele *** HB

Ryga starówka panorama
Image is not available
Slider
Slider
Wycieczki weekendowe
od
600zł.

Hotele *** HB

wycieczka do Wilna
Image is not available
Slider
Image is not available

Pracujemy:

Infolinia:

poniedziałek-piątek: od 9:00 do 16:00

turystyka indywidualna: 87 307 00 68
turystyka grupowa: 87 307 00 60

Slider
Image is not available

Pracujemy:

Infolinia

poniedziałek-piątek: od 9:00 do 16:00

turystyka indywidualna: 87 307 00 68
turystyka grupowa: 87 307 00 60

Slider