Image is not available

Pracujemy:

turystyka indywidualna: 87 307 00 68
turystyka grupowa: 87 307 00 60

Image is not available
Image is not available

Pracujemy:

pn-pt 9:00-16:00

Slider

Pracujemy:

pn-pt 9:00-16:00

Image is not available
Image is not available
Slider

previous arrow
next arrow
ArrowArrow
Slider

Dzień 1 - Wylot wycieczki do Azerbejdżanu

Spotkanie z pilotem na lotnisku Okęcie. Wieczorny przelot do Baku z przesiadką w jednym z europejskich miast. Przylot do Baku w godzinach nocnych. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg (ok. 3-4 godziny)

Dzień 2 - Baku – Sheki – Kish – Qabala

Śniadanie w hotelu – wykwaterowanie. Wycieczka w tym dniu przeniesie Państwa przez różnorodne geograficznie i przyrodniczo tereny Azerbejdżanu aż do podnóża Wielkiego Kaukazu. Po drodze zaoferujemy naszym turystom degustację Lavash’a – tradycyjnie wypiekanego chleba w formie placka. Pierwszym miasteczkiem, które zobaczymy będzie Sheki szczycące się osadnictwem już z VII w. p.n.e. i zwycięską walką miejscowego ludu Saków z Rzymianami pod wodzą Pompejusza. Miasto przez setki lat będąc stolicą Chanatu Szekijskiego rozwijało swoje bogactwo dzięki położeniu na trasie Jedwabnego Szlaku łączącego Zachód z Bliskim i Dalekim Wschodem. Sława i potęga zniknęła wraz ze śmiercią ostatniego chana i włączeniu do Imperium Rosyjskiego w XIX w. W czasie spaceru zobaczycie Państwo Pałac Chanów Szekijskich z XVIII w., który był letnią rezydencją władców, a obecnie zaliczany jest do najcenniejszych zabytków w kraju; czeka na wpis na listę Unesco (wstęp) oraz Karawanseraje czyli  XVIII w. zajazdy a także liczne domy i meczety wykonane z czerwonej cegły. Z Sheki przejedziemy do małej miejscowości Kish,  w której zobaczymy jeden z najstarszych istniejących kościołów chrześcijańskich na świecie prawdopodobnie z I w n.e. Obiadokolację  zjemy w regionalnej restauracji. Na nocleg przejedziemy do hotelu w  Qabali.

Dzień 3 –  Qabala

Śniadanie w hotelu. Przedpołudniem zaoferujemy Państwu przejazd wyciągiem gondolowym z najlepszego narciarskiego ośrodka w Azerbejdżanie, jakim jest Qabala na  szczyt Tufandag (1920 m n.p.m.), z którego roztaczają się przepiękne widoki na Wielki Kaukaz. Po powrocie z górskiej eskapady pojedziemy do Chukhur Gabala, gdzie będziemy podziwiać  ruiny starożytnego miasta z IV w. p.n.e. W trakcie zwiedzania zaprosimy Państwa na obiadokolację.

Dzień 4 – Qabala – Lahic – Samahi – Baku

Śniadanie w hotelu - wykwaterowanie. W drodze do Baku zabierzemy Państwa do wioski Lahic, której mieszkańcy oparli się różnym wpływom językowym i posługują się swoim dialektem; a sama miejscowość przeniesie nas do średniowiecza dzięki architekturze budynków i brukowanym uliczkom,  na których rozmieszczone są liczne warsztaty rzemieślnicze i stragany. Następnie przejedziemy do Samahi, miasta z najstarszym meczetem na Kaukazie. Zakwaterowanie w hotelu w Baku. Obiadokolacja. Wieczorem zaprosimy Państwa na spacer fragmentami nadmorskej promenady wzdłuż wybrzeża Morza Kaspijskiego z parkiem, pomnikami, małą gastronomią, dwoma molami, Małą Wenecją w której można popływać łódkami. Nocleg w hotelu w Baku.

Dzień 5 – Baku

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie stolicy rozpoczniemy od przejazdu do Centrum Hejdara Alijewa (poprzedniego prezydenta kraju) zaprojektowanego przez  Zahę Hadid, Która jest uważana za jednego z najlepszych architektów na świecie. Centrum jest narodowym symbolem Azerbejdżanu, pełni  funkcję głównego obiektu kulturalnego i muzeum, w którym można obcować z tradycyjną i współczesną kulturą azerską. Następnie zabierzemy Państwa do centrum miasta gdzie wjedziemy Funikularem (kolejką jak na Gubałówkę) na wzgórze z Parkiem Górnym gdzie usytuowany jest punkt widokowy na zatokę i miasto; zobaczymy tam również mały turecki meczet, wieczny ogień, park pamięci ofiar I wojny światowej, Aleję Szachidów – mauzoleum rzezi ze stycznia 1990 roku oraz wojny z Armenią o Górny Karabach.. Niewątpliwie najciekawszy widok rozpościera się na Flame Towers – „Ogniste Wieże”, które o zmierzchu zaczynają zmieniać kolory, istny spektakl światła. Dalszy ciąg zwiedzania zaprowadzi nas na Stare Miasto wpisane na listę UNESCO, gdzie zobaczymy wiele zabytków miedzy innymi Basztę Dziewiczą z XIII w.(wstęp), Pałac Szachów Szyrwanu (dzisiejszy zachodni Azerbejdżan) z początku XV w. (wstęp) oraz Meczety Piątkowy z XV w. i Muhammada XI w. Na zakończenie zwiedzania udamy się do Muzeum Dywanów, gmachu kształtem przypominającego zrolowany dywan. W 2010 roku tradycyjna sztuka tkania dywanów azerskich została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO.  Po całym dniu zwiedzania zapraszamy na obiadokolację w  regionalnej restauracji a po niej na spacer do hotelu na nocleg.

Dzień 6 - Park Narodowy Qobustan

Śniadanie w hotelu. Dzień zaczniemy od przejazdu do Parku Narodowego Qobustan, gdzie ochroną objęto między innymi skały z prehistorycznymi petroglifami, które w 2007 roku wpisane zostały na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy również wulkany błotne, kratery od kilkucentymetrowych do kilku metrowej średnicy, które wypluwają z siebie zimną, szarą maź. Następnie zatrzymamy się na punkcie widokowym obok Meczetu Bibi-Heybat zbudowanego w latach 90tych XX w. na wzór zniszczonego z XIII w. Dzień zakończymy w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu w Baku.

Dzień 7 – Quba – Xinaliq

Śniadanie w hotelu. Po posiłku udamy się na północ Azerbejdżanu do miejscowości Quba, stolicy Chanatu Kubińskiego, w której zobaczycie Państwo oryginalną architekturę meczetu Dżuma wyglądającego jak ośmioboczny oszlifowany cylinder. Obejrzycie Państwo również synagogę Kusari znajdująca się w Krasnej Słobodzie, gdzie od XIII w. zamieszkuje diaspora żydowska nazywana Górskimi Żydami.  Następnie zabierzemy Państwa do najwyżej położonej, starożytnej  wioski w kraju, Xinaliq, której domy na malowniczym zboczu istnieją już od ponad 300 lat. Mieszkańcy tej wioski są potomkami plemion albańskich, do dziś zachowali odrębny język, kulturę i obyczaje, a ich niektóre domy wykonane są z suszonych na słońcu cegieł z obornika. Obiadokolacja w trakcie zwiedzania. Nocleg w hotelu w Baku.

Dzień 8 – Półwysep Apszeroński

Śniadanie w hotelu. W tym dniu trasa wycieczki zaprowadzi nas na Półwysep Apszeroński, a tam zwiedzicie Państwo  świątynię ognia w Suraxanı, obecnie muzeum, wykorzystywaną dawniej jako miejsce kultu hinduistów i zoroastrian oraz muzealny kompleks archeologiczno-etnograficzny i Muzeum Sztuki wykonanej z odpadów w miejscowości Qala.  Na obiad zapraszamy Państwa do lokalnej tawerny. Ostatni punkt naszego programu w Azerbejdżanie to Yanar Dag - zawsze płonące na kamieniach i ziemi, dostarczające niezwykłych wrażeń estetycznych języki ognia. Nocleg w Baku.

Dzień 9 – Wylot

Suchy prowiant zamiast śniadania. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

 

UWAGI

 • Przed wyjazdem nie można mieć pieczątki z Armenii w paszporcie

 • Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 • Dopłata do pokoju 1-os.: 1000 zł

 • należy posiadać paszport ważny minimum 180 dni od daty powrotu

 • Wycieczka zostanie zrealizowana przy zgłoszeniu się minimum 10 osób na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy.

Cena zawiera:

 • przelot samolotami rejsowymi z przesiadką Warszawa-Baku-Warszawa

 • opieka polskojęzycznego rezydenta

 • ubezpieczenie KL, NNW i bagaż

 • 8 noclegów w hotelach ***/**** - pokoje 2 osobowe z możliwością jednej dostawki

 • wyżywienie: 7 śniadań,  1 suchy prowiant zamiast śniadania, 

 • koszt wizy elektronicznej do Azerbejdżanu

 • gwarancja stałej ceny (cena nie zmieni się bez względu na wahania kursów walut, wzrostu cen paliw)

Cena nie zawiera:

 • Podstawowy pakiet realizacji programu: przewodnicy; system Tour Guide; pozostałe posiłki ujęte w programie, bilety wstępu, komfortowy bus lub autokar podczas zwiedzania – cena pakietu 250 EUR (obligatoryjnie płatne pilotowi wycieczki)

Wycieczki lotnicze
od
2500zł.

Hotele *** HB

Panorama Wilna widok Góry trzech krzyży
Image is not available

Litwa-Łotwa-Estonia-Finlandia samolotem 6 dni

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
Wycieczki objazdowe
od
1700zł.
1400zł.

Hotele *** HB

Ryga starówka panorama
Image is not available
Slider
Slider
Wycieczki weekendowe
od
600zł.

Hotele *** HB

wycieczka do Wilna
Image is not available
Slider
Image is not available

Pracujemy:

Infolinia:

poniedziałek-piątek: od 9:00 do 16:00

turystyka indywidualna: 87 307 00 68
turystyka grupowa: 87 307 00 60

Slider
Image is not available

Pracujemy:

Infolinia

poniedziałek-piątek: od 9:00 do 16:00

turystyka indywidualna: 87 307 00 68
turystyka grupowa: 87 307 00 60

Slider