Image is not available

Pracujemy:

turystyka indywidualna: 87 307 00 68
turystyka grupowa: 87 307 00 60

Image is not available
Image is not available

Pracujemy:

pn-pt 9:00-16:00

Slider

Pracujemy:

pn-pt 9:00-16:00

Image is not available
Image is not available
Slider

previous arrow
next arrow
ArrowArrow
Slider

Dzień 1


Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu jazdy.  Około południa przyjazd do Brześcia. Zwiedzanie drugiego - co do wielkości zajmowanego terytorium - miasta Białorusi, ważnego węzła komunikacyjnego (węzeł drogowy, kolejowy, port rzeczny, port lotniczy). Brześć jest prężnie działającym ośrodkiem kultury (teatr, uczelnie wyższe, ośrodek kultury polskiej, muzeum obrony twierdzy brzeskiej, muzeum kolejnictwa, muzeum archeologiczne), sportu (klub piłkarski, hokejowy, wioślarski) i przemysłu. Najważniejszym obiektem Brześcia i obowiązkowym punktem zwiedzania jest Twierdza Brzeska, powstała na obszarze dawnych średniowiecznych zabudować. Jej budowa rozpoczęła się w XIX wieku, a ukończona została na początku wieku XX stając się tym samym jednym z największych wielopoziomowych kompleksów fortyfikacyjnych w Europie tamtych czasów. Zwiedzimy również katolicki Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego. W kościele zbudowanym w 1856 roku umieszczony jest słynny obraz Matki Boskiej Ocalenia, w sukience z pozłacanego srebra, będący kopią wizerunku z rzymskiej bazyliki Matki Boskiej Większej. Tuż obok znajduje się pomnik Lenina, widoczny symbol dawnej historii miasta. Brześć to również liczne cerkwie. Do najbardziej okazałych należą Cerkiew Św. Mikołaja czy Cerkiew Świętego Szymona. Ważnym miejscem na mapie miasta jest Pomnik Tysiąclecia Brześcia, będący ilustracją najważniejszych wydarzeń i postaci z historii kraju. Odbędziemy spacer ulicą Sowiecką będącą jednocześnie miejskim deptakiem. Wzdłuż ulicy podziwiać możemy zabytkowa kamienice, tu również  znajdują się liczne kawiarenki, restauracje, ławeczki i kino. W odległości 9 km od Brześcia znajduje się niewielka wieś Skoki. Mieści się tu kompleks pałacowo-parkowy  szlacheckiego rodu Niemcewiczów, miejsce urodzenia pisarza Jana Ursyna Niemcewicza. Do dziś zachował się murowany pałac  z XVIII wieku wybudowany w miejsce starego, modrzewiowego dworu. Powrót do Brześcia, obiadokolacja, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Przejazd do Kosowa Poleskiego, które w chwili powstania było dużym miastem magnackim. Będziemy tu podziwiać zbudowany w 1836 roku Pałac Pusłowskich (z zewnątrz). Tuż obok, na obszarze dóbr kosowskich znajdował się folwark Mereczowszczyzna, miejsce urodzenia Tadeusza Kościuszki.  Dziś w zrekonstruowanym dworze mieści się muzeum, które będziemy mieli możliwość zwiedzić. Kolejnym punktem zwiedzania jest miasteczko Różany, którego główną atrakcją są ruiny dawnej rezydencji pałacowej rodu Sapiehów. Przejazd do Zaosia, miejsca urodzenia  Adama Mickiewicza.  W odbudowanym dworku znajduje się muzeum poety. W drodze do Nowogródka zatrzymamy się przy jeziorze Świteź, znanego z utworu „Ballady i romanse” Mickiewicza. Po południu przejazd do Miru, którego historia związana jest z późnogotyckim zamkiem obronnym. Obiekt wpisany jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Miru.


Dzień 3

Śniadanie. Przejazd do pierwszej stolicy Wielkiego Księstwa Litewskiego -  Nowogródka, którego początki sięgają X wieku. Tutejszy zamek został wzniesiony przez księcia Mendoga, gdzie po przyjęciu chrztu, w 1253r. koronował się tu na króla Litwy. Dziś na wzgórzu zamkowym pozostały tylko ruiny zamku. Na uwagę zasługuje kościół farny Przemienienia Pańskiego, miejsce ślubu króla Władysława Jagiełły z matką jego synów, Zofią Holszańską.  W bocznej kaplicy znajduje się XVIII-wieczny obraz Matki Boskiej Nowogródzkiej; tu również ochrzczono Adama Mickiewicza. W zabudowaniach klasztornych Kościoła Michała Archanioła znajdowała się szkoła, do której uczęszczał poeta przed wyjazdem do Wilna. W dawnym dworku Mickiewiczów w Nowogródku, gdzie wieszcz spędził pierwsze lata życia, znajduje się Muzeum Adama Mickiewicza; jego wnętrze jest wiernym odzwierciedleniem domu poety – oryginalny dom został zniszczony w wyniku działań wojennych. Po południu przejazd do Nieświeża, którego historyczne pozostałości wpisane zostały na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Główną atrakcją miasta jest nieświeski zamek, jednocześnie jest to najchętniej odwiedzane przez turystów miejsce na całej Białorusi. Zwiedzimy zamek wraz z przylegającym do niego ogrodem. Następnie przespacerujemy się Starówką i zwiedzimy kościół farny pw. Bożego Ciała, gdzie w kryptach grobowych spoczywa ponad 100 przedstawicieli rodu Radziwiłłów. Przejazd do Mińska, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Zwiedzanie Mińska, stolicy kraju. Zabudowania miasta są stosunkowo młode, gdyż miasto mocno ucierpiało w wyniku działań  wojennych. Zwiedzimy Górne Miasto: prawosławny sobór katedralny Ducha Świętego; katolicki katedralny kościół Przenajświętszej Maryi Panny, Plac Wolności z Ratuszem, stara cerkiew pw. Świętych Piotra i Pawła, dwór Wańkowiczów. Po przeciwnej stronie rzeki Świsłocz odbędziemy spacer Przedmieściem Troickim podziwiając zabudowania w stylu klasycystycznym, wąskie uliczki i niewielkie zaułki.  Z Trockiego Przedmieścia mostem przejdziemy na tzw. Wyspę Łez, gdzie ustawiono pomnik poświęcony żołnierzom, którzy zginęli w czasie dziesięcioletniej wojny w Afganistanie. Przejazd główną ulicą Mińska - Prospektem Niepodległości i podziwianie jej zabudowań: tzw. czerwony kościół – Kościół Świętych Szymona i Heleny z posągiem Archanioła Michała; Plac Niepodległości i monumentalny Dom Rządu, obecnie siedziba parlamentu, budynki uniwersytetów, Teatr Białoruskiej Opery Narodowej i Baletu; Biblioteka Narodowa i podziwianie panoramy miasta z tarasu na jej najwyższym piętrze. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5

Śniadanie. Przejazd do Lidy foto stop obok zamku lidzkiego. Historia założonego przez księcia Giedymina w XIV wieku miasta wiąże się ściśle z budową zamku książąt litewskich, który po gruntownym odrestaurowaniu w latach 80. XX w. robi imponujące wrażenie. Z Lidy udamy się do Murowanki, gdzie będą mieli Państwo okazję zwiedzić niezwykły zabytek – gotycką cerkiew obronną Narodzenia Najświętszej Marii Panny wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.  Po drodze do Grodna zajedziemy do wsi Stare Wasiliszki, gdzie w 1939 roku urodził się Czesław Juliusz Wydrzycki czyli Czesław Niemen, jeden z najwybitniejszych polskich muzyków. Tu zwiedzimy dom rodzinny artysty, w 2010 roku przekształcony w klub – muzeum Czesława Niemena. Warto też zajrzeć do kościoła parafialnego św. św. Piotra i Pawła, okazałej neogotyckiej budowli. Przed Grodnem znajdują się Bohatyrowicze -  to tu jest literacka mogiła Jana i Cecylii, bohaterów z powieści Elizy Orzeszkowej „ Nad Niemnem”. Jest to drewniany pomnik z figurą Jezusa dźwigającego krzyż, otoczony drewnianym płotkiem. Wieczorem przyjazd do Grodna, kolacja z degustacją dań białoruskich oraz pokazem folklorystycznym, nocleg.

Dzień 6

Śniadanie. Zwiedzimy jedno z najstarszych miast Białorusi – nadniemieńskie miasto Grodno, mocno związane z historią Polski; zamek – byłą rezydencję królów; batorówkę (pałac – rezydencję króla Stefana Batorego); zabytki świadczące o wielkiej tolerancji religijnej mieszkańców tego miasta czyli synagogę, kirchę luterańską, bazylikę katedralną św. Franciszka Ksawerego, kościół i klasztor bernardynów czy cerkiew Opieki Matki Boskiej. Absolutną perełką wśród tutejszych zabytków jest położona na wzgórzu Kałoża XII wieczna cerkiew św.św. Borysa i Glaba. Grodno to nie tylko zabytki historii, ale też współczesna architektura Teatru Dramatycznego i pozostałości czasów sowieckich -  pomnik czołgu czy pomnik Lenina. Przespacerujemy się deptakiem starego miasta, odwiedzimy również dom – muzeum Elizy Orzeszkowej i zobaczymy jej pomnik.  Przed wyjazdem w drogę powrotną obiad. Po południu wyjazd do Polski. Powrót do poszczególnych miast w godzinach wieczornych i nocnych.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem (klimatyzacja, video, barek, WC) lub komfortowym busem
  • 5 noclegów w hotelach (1 x Brześć***, 1 x okolica Miru***; 2 x Mińsk***, 1 x Grodno***) w pokojach 2-osobowych z łazienkami 
  • 5 śniadań
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL (20 000 EUR), NNW i bagaż
  • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  • gwarancja stałej ceny (cena nie zmieni się bez względu na wahania kursów walut, wzrostu cen paliw) przy rezerwacji do 02.03.2020

Cena nie zawiera:

  • podstawowy pakiet realizacji programu: przewodnicy; system Tour Guide; 6 obiadów/obiadokolacji serwowanych w hotelach lub na mieście; rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów – cena pakietu 100 EUR (obligatoryjnie płatne pilotowi wycieczki)
  • dopłata do wizy białoruskiej: 120 zł

WIZA:

  • 30 dni przed wyjazdem należy złożyć dokumentację wizową: 1 zdjęcie (o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, aktualne, kolorowe, matowe, en face (na wprost), na jasnym tle)
  • wypełniony wniosek wizowy
  • paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z terytorium Białorusi z co najmniej dwiema wolnymi stronami

 

UWAGI

  • Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
  • Wycieczka zostanie zrealizowana przy zgłoszeniu się minimum 20 osób na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy.
  • Dopłata do pokoju jednoosobowego 500 zł.

Podobne wycieczki: 

Białoruś wycieczka bez wizy 4 dni sprawdź>>>
Wycieczka do Petersburga autokarem (bezpłatna wiza) 8 dni sprawdź >>>
Wycieczka do Krajów Bałtyckich autokarem 8 dni sprawdź >>>
Ryga-Sztokholm-Turku-Helsinki-Tallin 6 dni
Moskwa i Petersburg autokarem 10 dni sprawdź >>>

Terminy i ceny: 

 

 

Ciekawostki o Białorusi

 Za nami 26 Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw, jedno z najważniejszych wydarzeń branży turystycznej. W tym roku odbyły się one w dniach  22-24 listopada. Mogliśmy zapoznać się z ofertami blisko 500 wystawców z ponad 50 krajów, brać udział w rozmowach na stoiskach, uczestniczyć w prezentacjach, konferencjach, szkoleniach i panelach dyskusyjnych. Krajem Partnerskim w tym roku były Włochy, do odwiedzania których chyba nikogo zachęcać nie trzeba.

Swoją obecność na targach zaznaczyła też Białoruś. Prezentacja pt. Białoruś: potencjał turystyczny i zwolnienie z obowiązku wizowego w przypadku pobytów nieprzekraczających 30 dni przygotowana została przez National Tourism Agency of Republic of Belarus. Miała ona na celu przybliżyć touroperatorom i potencjalnych klientom kraj i procedury związane z podróżowaniem po Białorusi.

Do odwiedzenia swojego miasta zachęcali przedstawiciele miasta Brześć, które w nadchodzącym roku obchodzić będzie 1000-lecie swojego istnienia. Na tę okoliczność przewidziano wiele atrakcji, miasto przygotowuje też bazę hotelową, gastronomiczną i drogową.

Walory przyrodnicze i atrakcje z nimi związane były tematem prezentacji przedstawicieli Puszczy Białowieskiej. Zachęcali oni to skorzystania z infrastruktury przygotowanej dla turystów chcących spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu, w otoczeniu lasów i wód. Warto też przy okazji skorzystać z atrakcji, które czekają na turystów na Kanale Augustowskim po białoruskiej stronie.

Swoich przedstawicieli miało też miasto Grodno. Prezentujący zachęcali do odwiedzenia tego pięknego miasta, mocno związanego z Polską i jej historią. Od niedawna na teren Grodna i okręgu grodzieńskiego możemy wjechać bez wizy i o tym tu mówiono.

Swoje usługi prezentował prężnie rozwijający się sektor turystyki medycznej. Przecież Białoruś to liczne, znane uzdrowiska usytuowane wśród zieleni, gdzie można odetchnąć powietrzem wolnym od smogu.

Na koniec zaprezentowano kilka ciekawostek związanych z Białorusią, o których niewielu z nas wiedziało:

  • Przez teren Białorusi płynie 20 800 rzek.
  • Najwyższy szczyt kraju to Dziarżynskaja Hara wznosząca się na wysokość zaledwie 345 m n.p.m
  • Największe państwo w Europie, które nie ma dostępu do morza.
  • Białoruś nazywana jest zielonymi Płucami Europy – lasy zajmują tu 36% całego terytorium, natomiast bagna i trzęsawiska obejmują swoją powierzchnią 1,7 mln ha i absorbują z atmosfery olbrzymie ilości dwutlenku węgla.
  • 77% ludności Białorusi zamieszkuje miasta, tylko 23% tereny wiejskie.
  • Niedaleko miejscowości Salihorsk odkryto bogate złoża soli potasowej, największe w Europie i jedne z największych na świecie.
  • Dawna nazwa Białorusi to Wielkie Księstwo Litewskie lub w skrócie Litwa, a ludność zamieszkująca te tereny nazywała siebie Litwinami. Język starobiałoruski przez stulecia był językiem urzędowym Wielkiego Księstwa Litewskiego
  • Na Białorusi Święta Bożego Narodzenia obchodzone są dwukrotnie: 25 grudnia świętują Katolicy, 7 stycznia Prawosławni, co powoduje, że ferie świąteczne w szkołach trwają aż dwa tygodnie.
  • Białoruś po rozpadzie Związku Radzieckiego i odzyskaniu niepodległości jako jedyna zachowała symbolikę nawiązującą do radzieckiej przeszłości.
  • Najbardziej znanym artystą pochodzącym z Białorusi jest Mark Chagall, a na jego obrazach przedstawione są krajobrazy jego rodzinnego miasta Witebska.
  • Dzięki Białorusinowi Barysowi Kitowi i jego pracy nad paliwem rakietowym możliwa była pierwsza wyprawa w kosmos z misją Apollo.

 

Wycieczki lotnicze
od
2500zł.

Hotele *** HB

Panorama Wilna widok  Góry trzech krzyży
Image is not available

Litwa-Łotwa-Estonia-Finlandia samolotem 6 dni

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
Wycieczki objazdowe
od
1700zł.
1400zł.

Hotele *** HB

Ryga starówka panorama
Image is not available
Slider
Slider
Wycieczki weekendowe
od
600zł.

Hotele *** HB

wycieczka do Wilna
Image is not available
Slider
Image is not available

Pracujemy:

Infolinia:

poniedziałek-piątek: od 9:00 do 16:00

turystyka indywidualna: 87 307 00 68
turystyka grupowa: 87 307 00 60

Slider
Image is not available

Pracujemy:

Infolinia

poniedziałek-piątek: od 9:00 do 16:00

turystyka indywidualna: 87 307 00 68
turystyka grupowa: 87 307 00 60

Slider