Image is not available

Pracujemy:

turystyka indywidualna: 87 307 00 68
turystyka grupowa: 87 307 00 60

Image is not available
Image is not available

Pracujemy:

pn-pt 9:00-16:00

Slider

Pracujemy:

pn-pt 9:00-16:00

Image is not available
Image is not available
Slider
widok na cerkiw zbawiciela na krwi w petersburgu
Krążownik Aurora w Petersburgu na rzece Newie
Pałac Zimowy Petersburg w którym mieści się Ermitaż
previous arrow
next arrow
ArrowArrow
Slider
 

Czym wyróżnia się nasza wycieczka do Petersburga?

 • Hotel w centrum Petersburga.
 • Nocna wycieczka „Zwodzone Mosty” – gratis.
 • Kolacja w Petersburgu z muzyką folklorystyczną na żywo.
 • Bogaty program, poza standardowymi punktami zwiedzanie: „Wystawy Impresjonistów”, Muzeum Faberge, Kronsztadu.
 • Rezerwujemy bilety na balet i wieczór folklorystyczny (w cenę wliczone transfery na te wydarzenia)
 • U nas nie ma długich przejazdów jakie serwują  niektóre biura, na przykład: z Tallina do Warszawy jest 1000 km co równa się około 15 godzin jazdy!!!
 • W naszym programie nie ma nocnych przyjazdów do hoteli jak w innych biurach. Niektóre biura robią przejazd z Rygi do Petersburga, który trwa minimum 11 godzin (zakładając najkrótszy możliwy czas przekroczenia granicy). Wyjeżdżając w południe z Rygi docierają Państwo do hotelu ok. 23:00/24:00.

Program wycieczki do Petersburga:

Dzień 1
Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu jazdy. Przejazd na Litwę, zwiedzanie Góry Krzyży w Szawlach - miejsca, w którym na owianym podaniami i legendami wzgórzu ludzie ustawili ogromną ilość przyniesionych przez siebie krzyży.  Obiadokolacja, przejazd na nocleg do Rygi zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Przejazd do Tallina, zwiedzanie starego miasta m.in: górne miasto: wzgórze Toompea, Sobór Aleksandra Newskiego, budynek Parlamentu Estonii, Kościół luterański NMP, tarasy widokowe, kilka spośród 20 średniowiecznych baszt obronnych m.in.: Wysoki Herman i Gruba Małgorzata (na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniającą brawurową akcję ORP Orzeł). Dolne miasto. Średniowieczne ulice - Długa i Krótka Noga, Ratusz Miejski z 1404 roku, Apteka z 1422 roku, Dom Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych, kościół św. Olafa. Przejazd do Narwy, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

Przejazd na wyspę Kotlin gdzie znajduje się miejscowość Kronsztad z twierdzą. Historia miejsca jest nierozerwalnie związana z Piotrem I – założony przez niego fort miał bronić stolicy imperium. Jeszcze do niedawna, Kronsztad był zamkniętą bazą Radzieckiej Floty Bałtyckiej. Zwiedzimy również Sobór Morski, który przeszedł kapitalny remont i zachwyca swoim blaskiem. Następnie przejazd do Petersburga, zwiedzanie Twierdzy Pietropawłowskiej – pierwsza budowla na terenie Petersburga, której dzień założenia jest uznawany za dzień powstania miasta. Na terenie Twierdzy znajduje się pierwsza cerkiew petersburska - cerkiew pod wezwaniem Piotra i Pawła, w której znajduje się grobowiec carów rosyjskich. Kolejnym punktem będzie cypel największej wyspy w mieście - wyspy Wasilewskiej, gdzie za czasów Piotra I mieścił się port morski. Na koniec dnia przejazd pod Krążownik „Aurora” (z zewnątrz), który obecnie jest na stale zacumowany przy nadbrzeżu Piotrogrodzkim. Obiadokolacja. Wycieczka po najpiękniejszych stacjach petersburskiego metra. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

Dla chętnych (gratis) – nocna wycieczka „Zwodzone Mosty”, podczas której będą mogli Państwo zobaczyć Petersburg nocą oraz wywierający ogromne wrażenie widok otwieranych mostów przez Newę. Słynny widok otwartego mostu Pałacowego z Twierdzą Pietropawłowską w tle jest jednym z symboli Petersburga.

Dzień 4

Śniadanie. Przejazd na Plac Sztuk – przy którym mieści się zespół budynków muzealnych i teatralnych, zaprojektowany przez architekta Rossiego. Spacer do  Cerkwi Zbawiciela Na Krwi, która powstała jako pomnik ku czci pamięci cara Aleksandra II, zamordowanego przez spiskowców w tym właśnie miejscu. Cerkiew jest zbudowana w stylu rosyjskich świątyń XVII wieku. Wewnątrz i na zewnątrz jest ozdobiona pięknymi mozaikami. Spacer Newskim Prospektem – reprezentacyjna ulica miasta, przy której znajduje się pomnik Katarzyny II, ekskluzywne delikatesy rodziny Jelisiejów oraz katedra Kazańska ze świętą ikoną Matki Boskiej Kazańskiej. Po południu zwiedzanie Katedry pod wezwaniem św. Izaaka – przepiękna cerkiew, która została zbudowana według projektu architekta Monferranda, wnętrza katedry ozdobione kamieniami półszlachetnymi, rzeźbami, obrazami i mozaikami, wywierają niezapomniane wrażenie. Na koniec dnia spacer pod Pomnik Piotra I „Jeździec Miedziany” - postawiony ku czci pamięci założyciela Petersburga na rozkaz Katarzyny Wielkiej.  Obiadokolacja. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dla chętnych (za dopłatą) – wieczór folklorystyczny w Pałacu Mikołajewskim: rosyjskie pieśni i tańce ludowe, oraz „bufet rosyjski” z kawiorem, szampanem i wódką.

Dzień 5

Śniadanie. Rejs statkiem po kanałach i rzekach "Wenecji Północy" z widokami na zabytki, mosty i parki miasta. Następnie zwiedzanie muzeum państwowego Ermitaż wraz z wystawą Impresjonistów – jednego z największych światowych zbiorów dzieł sztuki. Zobaczą Państwo perły kolekcji Ermitażu – sale reprezentacyjne pałacu Zimowego, arcydzieła Leonardo da Vinci, Rafaela, Rembrandta, Rubensa. Po południu zwiedzanie muzeum Faberge, które mieści się w całkowicie odrestaurowanym, jednym z najpiękniejszych pałaców Petersburga - Szuwałowskim. Kolekcja muzeum mieści ponad 4000 eksponatów rodzin królewskich z dworów całej Europy, dzięki różnorodności i jakości zbiorów zaliczana jest do najciekawszych w Europie. W muzeum można zobaczyć jedyną w swoim rodzaju kolekcję dziewięciu Jaj Faberge. Obiadokolacja w typowej rosyjskiej restauracji z muzyką na żywo. Nocleg.

Wieczorem dla chętnych (za dopłatą) – balet w jednym z teatrów Sankt Petersburga.

Dzień 6

Śniadanie. Spacer po kompleksie Ławry św Aleksandra Newskiego, dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 150 RUB) wejście do środka, gdzie znajduje się relikwiarz ze szczątkami Aleksandra Newskiego, jednego z patronów miasta, które zostały przeniesione do Petersburga na rozkaz Piotra I. Przejazd do Carskiego sioła, letniej rezydencji carskiej. Zwiedzanie pięknego Pałacu Katarzyny, budowanie którego rozpoczęto jeszcze za czasów Piotra I. Zobaczą Państwo wnętrza Pałacu, w tym słynną Komnatę Bursztynową, odtworzoną z okazji 300-lecia Petersburga. Oprócz zwiedzania pałacu pospacerują Państwo po parku rezydencji. Po południu przejazd do Peterhofu, który z pewnością można nazwać najpiękniejszą letnią rezydencją carską. Piotr I, natchniony widokami Wersalu zbudował swój „mały Wersal” pod Petersburgiem – Park Dolny o powierzchni ponad 102 hektarów, położony nad Zatoką Fińską, zdobią przepiękne fontanny, kaskady, rzeźby, pałacyki. Po południu obiadokolacja. Przejazd na nocleg do Narwy.

Dzień 7

Śniadanie. Przejazd do Rygi, zwiedzanie m.in: Stare Miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. „Trzej Bracia”, Ratusz, Mała i Wielka Gildia, Katedra Domska, kościół Św. Jakuba, budynek parlamentu, Pomnik Wolności. Najpiękniejsza secesja. Obiadokolacja. Nocleg w Rydze.

Dzień 8

Śniadanie. Przejazd do Kowna, krótki spacer z pilotem po starówce. Czas wolny na obiad. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót do miejsc wyjazdu.

 

Cena wycieczki zawiera:

 • przejazd autokarem (klimatyzacja, video, barek, WC) - grupa nie większa jak 46 osób
 • 7 noclegów w hotelach (2 x Ryga***; 3 x Petersburg*** w centrum, 2 x Narwa***) w pokojach 2-osobowych z łazienkami 
 • 7 śniadań (bufet)
 • program turystyczny
 • opiekę pilota
 • nocna wycieczka "Zwodzone Mosty" - gratis
 • ubezpieczenie KL (30 000 EUR), NNW i bagaż

Cena wycieczki nie zawiera:

 • opłata wizowa i pośrednictwo
 • wieczór folklorystyczny w Pałacu Mikołajewskim z furszetem 250 zł. (płatne przy rezerwacji)

 • podstawowy pakiet realizacji programu: przewodnicy; system Tour Guide; 7 obiadokolacji serwowanych w hotelach lub na mieście; bilety wstępu: Ermitaż (z impresjonistami), Peterhof – ogród dolny, Carskie Sioło – pałac Katarzyny i ogród, Sobór Św. Izaaka, twierdza Piotra i Pawła, Cerkiew Zbawiciela na krwi,  rejs statkiem, Muz. Faberge – cena pakietu 220 EUR (obligatoryjnie płatne pilotowi wycieczki)

 • balet w zależności od repertuaru i miejsca (informacja zostanie rozesłana na około 2 tygodnie przed wycieczką) 

 

Uwagi:

 • Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 • Wycieczka zostanie zrealizowana przy zgłoszeniu się minimum 25 osób na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy.
 • Dopłata do pokoju 1-os.: 1000 zł
 • WIZY:
  • W 2021 roku Federacja Rosyjska rozpoczęła wydawanie płatnych jednorazowych wiz elektronicznych upoważniających do wjazdu na teren całej Rosji. 

   W celu otrzymania wizy należy:

  • posiadać paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty złożenia wniosku;

  • na co najmniej 4 dni przed planowaną datą wjazdu (jednak nie wcześniej niż 20 dni) wypełnić online na stronie MSZ Rosji wniosek o uzyskanie wizy elektronicznej;

  • załączyć aktualne (nie starsze niż pół roku) zdjęcie paszportowe w formacie JPEG.

  • uiścić opłatę wizową ok. 45 EUR (równowartość w PLN)

  • Mogą Państwo również skorzystać z płatnej pomocy w wypełnieniu wniosku wizowego. W tym celu prosimy o dostarczenie do biura na co najmniej 20 dni przed rozpoczęciem imprezy zdjęcia paszportowego w formacie JPEG oraz do wglądu danych paszportowych. Na ich podstawie pracownik biura wypełni wniosek w Państwa imieniu.

  • Podanie błędnych danych lub załączenie niewłaściwej fotografii mogą skutkować odmową wydania wizy lub jej anulowaniem na granicy. Jest to równoznaczne z rezygnacją z imprezy zgodnie z Ogólnymi Warunkami Uczestnictwa.

Opinie o naszych wycieczkach na niezależnym forum turystycznym: Petersburg opinie >>>

 

Dlaczego wycieczka do Petersburga autokarem a nie samolotem?????

Do Petersburga możecie Państwo dotrzeć z Quick Tours’em na różne sposoby: samolotem, promem, pociągiem i autokarem. Dlaczego sugerujemy tę wersję, dłuższą od wycieczki samolotowej, ale krótszą niż wyprawa promami?

 1. Ponieważ… Jest to trasa dla zaprawionych w podróżach turystów, którzy chcą zobaczyć i poczuć coś więcej niż sam Petersburg, a to umożliwia przejazd autokarem, z którego okien można podziwiać interior krajów, przez które przejeżdżamy.
 2. Ponieważ… Na naszej trasie pojawia się estońskie miasto NARWA,  w którym dwa razy będziemy nocować, ale nie tylko. To najbardziej rosyjskie miasto w Unii Europejskiej, z tylko 4% ludności etnicznie estońskiej, to miasto unijne, które jest położone najbliżej Petersburga, to miasto graniczne z ciekawą historią oraz wspaniałym widokiem na rzekę Narwę i dwie twierdze obronne po obu stronach granicy.
 3. Ponieważ… Przejazd autokarem umożliwia czasami, gdy jest na to czas i gdy pogoda sprzyja, odwiedzenie na chwilę miejsc, których nie znajdziecie Państwo w programie, a ponieważ wycieczka jest typowo miejska to każdy z nas pilotów ma swoje ulubione miejsca przyrodnicze, które może pokazać naszym turystom. Jakie to mogą być atrakcje i gdzie się znajdują, to już sekret każdego z nas, pilotów.
 4. Ponieważ… Trasa wyjazdu prowadzi przez Żmudź, a to nie to samo co Litwa. Zobaczycie Państwo zaskakujące miejsce, jakim jest Góra Krzyży pod Szawlami, miejsce, które często odwiedzają katolicy, ale można tam spotkać wyznawców wszystkich religii świata – dlaczego? – powiemy na miejscu.
 5. Ponieważ… W programie petersburskim jest twierdza morska Kronsztad na wyspie Kotlin, gdzie nadal stacjonuje wojsko, gdzie w czynnej bazie marynarki wojennej możliwe jest sfotografowanie okrętów rosyjskich. Będziecie mieli Państwo okazję przejechać całą długością 24 km tamy, wraz z podwodnym tunelem, która oddziela wody Zatoki Fińskiej od Zatoki Newskiej, zapobiega powodziom w Petersburgu i jest częścią nowoczesnej autostradowej obwodnicy miasta.
 6. Ponieważ… W trakcie wyjazdu zawitamy również do Rygi i Tallina, gdzie dowiecie się Państwo, albo tylko przypomnicie, czym były i gdzie się znajdowały Inflanty Szwedzkie i Inflanty Polskie, czym była Hanza oraz w czym były podobne te miasta do niektórych miast polskich, a także co oba te miasta mają wspólnego z bożonarodzeniową choinką.
 7. Ponieważ… Tylko na tej trasie do Petersburga będziecie mieli Państwo okazję przekraczania granicy unijno -  rosyjskiej w ‘starym stylu’, z bramą zamykającą granicę, z odwiecznym pytaniem stawianym przez turystów – jak długo to będzie trwać? – to zawsze jest zagadką…..

Serdecznie zapraszamy na trasę autokarową, którykolwiek termin wybierzecie Państwo, będziecie zadowoleni!!!

Marta & Tomek

Wycieczki lotnicze
od
5000zł.

Hotele *** HB

Kazań Rosja
Image is not available
od
4500zł.

Hotele *** HB

białe noce w Petersburgu widok na most Pałacowy
Image is not available

BEZ WIZY!!!

od
3400zł.

Hotele *** HB

Złoty Pierścień Moskwy Sergijew Posad
Image is not available
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
od
3500zł.
1400zł.

Hotele *** HB

Muzeum Ermitaż w Petersburgu - Pałac Zimowy
Image is not available

od
4300zł.

Hotele *** HB

Plac Czerwony w Moskwie
Image is not available
od
4000zł.
2000zł.

Hotele *** HB

Gruzja góry
Image is not available
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
od
2500zł.

Hotele *** HB

Panorama Wilna widok Góry trzech krzyży
Image is not available

Litwa-Łotwa-Estonia-Finlandia samolotem 6 dni

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
Wycieczki objazdowe
od
1700zł.
1400zł.

Hotele *** HB

Ryga starówka panorama
Image is not available
od
1800zł.
2000zł.

Hotele *** HB

Cerkiew zbawiciela na Krwi w Petersburgu
Image is not available

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider

BEZ WIZY!!!

od
3000zł.

Hotele *** HB

Sztokholm
Image is not available

BEZ WIZY!!!

od
3100zł.

Hotele *** HB

Rejs po rzece Moskwa
Image is not available
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
Wycieczki weekendowe
od
600zł.

Hotele *** HB

wycieczka do Wilna
Image is not available
od
1000zł.

Hotele *** HB

wycieczka na Białoruś
Image is not available
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
Image is not available
Slider
Image is not available

Z nami nie będziesz musiał wracać na stopa!

Działając jako touroperator posiadamy gwarancję ubezpieczeniową AXA na 217 000 zł.
Wszystkie nasze wycieczki objęte są Turystycznym Funduszem Gwarancyjnym.

Slider
Image is not available

Wycieczki do Rosji

Zobacz w czym jesteśmy najlepsi

Slider
Wycieczki jednodniowe
Image is not available
Image is not available

Zobacz nasze sprawdzone programy dla grup zorganizowanych. Zabierzemy Ciebie w każdy zakątek Europy. Jeżeli nie znajdziesz oferty dla siebie to skontaktuj się z nami a na pewno przygotujemy wycieczkę szytą na miarę.

Slider
Image is not available

Pracujemy:

Infolinia:

poniedziałek-piątek: od 9:00 do 16:00

turystyka indywidualna: 87 307 00 68
turystyka grupowa: 87 307 00 60

Slider
Image is not available

Pracujemy:

Infolinia

poniedziałek-piątek: od 9:00 do 16:00

turystyka indywidualna: 87 307 00 68
turystyka grupowa: 87 307 00 60

Slider