Image is not available

Pracujemy:

turystyka indywidualna: 87 307 00 68
turystyka grupowa: 87 307 00 60

Image is not available
Image is not available

Pracujemy:

pn-pt 9:00-16:00

Slider

Pracujemy:

pn-pt 9:00-16:00

Image is not available
Image is not available
Slider

previous arrow
next arrow
ArrowArrow
Slider

Dzień 1

Wyjazd grupy według rozkładu jazdy. Przejazd na Litwę, zwiedzanie Góry Krzyży w Szawlach - miejsca, w którym na owianym podaniami i legendami wzgórzu ludzie ustawili ogromną ilość przyniesionych przez siebie krzyży. Przejazd do Rygi na obiadokolację i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Zwiedzanie Rygi m.in: Stare Miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. „Trzej Bracia”, Ratusz, Mała i Wielka Gildia, Katedra Domska, kościół Św. Jakuba, budynek parlamentu, Pomnik Wolności. Najpiękniejsza secesja. Obiadokolacja. Zaokrętowanie na promie. 17:30 wypłynięcie do Sztokholmu. Nocleg na promie.

Dzień 3

Śniadanie na promie (bufet). 10:30 Zaokrętowanie w Sztokholmie. Zwiedzanie Sztokholmu, m.in: punkt widokowy Fjallgatan z przepiękną panoramą, autokarowy objazd miasta, Gamla stan - stare miasto Sztokholmu położone na czterech wyspach, Ratusz Sztokholmski (z zewnątrz), Muzeum Vasa (wnętrza). Obiadokolacja na promie „all inclusive” (bogaty bufet + piwo i wino bez limitu) . 18:30 – wypłynięcie promu do Turku. Nocleg na promie.

Dzień 4

Śniadanie na promie (bufet). Wczesne wyokrętowanie w Turku. Spacer z pilotem po Turku - najstarszym fińskim mieście, które niegdyś było stolicą kraju. Przejazd do Helsinek, zwiedzanie miasta: przejazd do Soboru Uspieńskiego i zwiedzanie świątyni, przejazd do Kanavaterminaali, przejście do przystanku tramwaju morskiego, przepłynięcie na Suomenlinnę (ok.15minut) gdzie znajduje się największa na Bałtyku twierdza obronna, piesze zwiedzanie wyspy. Powrót do miasta, przerwa na spacer po Kauppatori (zakup pamiątek). Następnie zwiedzanie miasta m.in: plac Senacki z katedrą luterańską, kościół w skale. Obiadokolacja na promie „all inclusive” (bogaty bufet + piwo i wino bez limitu) . 18:30- wypłynięcie z Helsinek do Tallina. Nocleg na promie.

Dzień 5

Śniadanie.  Zwiedzanie Tallina m.in: Zwiedzanie górnego miasta: wzgórze Toompea, Sobór Aleksandra Newskiego, budynek Parlamentu Estonii, Kościół luterański NMP, tarasy widokowe, kilka spośród 20 średniowiecznych baszt obronnych m.in.: Wysoki Herman i Gruba Małgorzata (na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniającą brawurową akcję ORP Orzeł). Dolne miasto. Średniowieczne ulice - Długa i Krótka Noga, Ratusz Miejski z 1404 roku, Apteka z 1422 roku, Dom Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych, kościół św. Olafa. Po południu przejazd do Rygi, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6

Śniadanie. Przejazd do Rundale, miejscowości w której znajduje się wspaniały pałac barokowy porównywany do Wersalu. Spacer z pilotem po francuskim ogrodzie oraz zwiedzanie wnętrz pałacu. Po południu wyjazd do Polski. Powrót do poszczególnych miejscowości w godzinach wieczornych i nocnych.

 

Cena zawiera:

 • transport komfortowym autokarem (WC, DVD, klimatyzacja) lub w przypadku małej ilości chętnych busem (DVD, klimatyzacja)
 • opieka pilota
 • ubezpieczenie KL (20 000 EUR), NNW i bagaż
 • 2 noclegi w w hotelach (2 x Ryga***) pokoje 2 osobowe
 • 3 noclegi na promach: miejsce w kabinie 4 os klasy B ( z łazienką i wc, bez okna)
 • wyżywienie: 5 śniadań (bufet)
 • gwarancja stałej ceny (cena nie zmieni się bez względu na wahania kursów walut, wzrostu cen paliw) przy rezerwacji do 02.03.2020

Cena nie zawiera:

 • podstawowy pakiet realizacji programu: przewodnicy; system Tour Guide; 5 obiadokolacji serwowanych w hotelach, na promach lub na mieście; bilety wstępu: Muzeum Vasa, tramwaj wodny na Suomenlinę, Pałac w Rundale - cena pakietu 150 EUR (obligatoryjnie płatne pilotowi wycieczki)

Uwagi:

 • Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 • Wycieczka zostanie zrealizowana przy zgłoszeniu się minimum 25 osób na 14 dni przed rozpoczęciem imprezy.
 • Dopłata do pokoju/kabiny 1-os.: 1350 zł
 • Dopłata do kabiny 2-os.: 350 zł./os.
 • Dopłata do kabiny 3-os. 150 zł.os.
 • Przy wykupieniu miejsca w kabinie 4-osobowej, jeżeli po zakończeniu sprzedaży nie będzie pełnego obłożenia w kabinie następuje obligatoryjna dopłata do kabiny 2-os.,3-os.

 

 

Co o wycieczce promem po Bałtyku pisze nasz pilot?

Na przestrzeni wieków wokół  Morza Bałtyckiego powstał szereg portów, które początkowo budowane z myślą o zamorskich przygodach i handlowych podbojach, przekształciły się w nowoczesne, dumne i piękne miasta. Pełne historii i różnorodności, na krańcach bałtyckiej toni kuszą architekturą, kuchnią i odmienną kulturą. Wsiadając w samolot mamy niepowtarzalną okazję, aby w krótkim czasie poznać jedne z najpiękniejszych miast Europy położone nad Bałtykiem.

Ryga, zaczynamy przygodę?

Ryga to miasto idealne na rozpoczęcie wycieczki, ale też lekcji. Nie takiej z dwójkami i kartkówkami, ale pełnej barw i kształtów. Namacalnej historii  wypełnionej sojuszami, wojnami i zdradami, których efekty będziemy oglądać na własne oczy. To także idealny wstęp do historii dynastii związanej z Polską i Szwecją – dynastii Wazów, której ambicja jednego z przedstawicieli doprowadziła Rzeczpospolitą do kresu wytrzymałości. Gotyckie kościoły, bogate kamienice i głośne piwnice, poprzedzielane cichymi parkami, sprawiają że Ryga to miasto, które za każdym razem podoba się bardziej. Przechodzimy przez Szwedzką Bramę, podziwiamy monumentalny Pomnik Wolności i udajemy się do portu.

Wycieczka promem do Szwecji.

Budząc się rano przecieramy oczy ze zdumienia. Nawet po dobrze przespanej nocy, która wszakże może być krótka, gdy chcemy skorzystać z oferowanych na pokładzie „pływającego miasta” atrakcji. Wpływamy do Szwecji. Z jednej i z drugiej strony promu, przez ponad godzinę z krajobrazu wyłaniają się niesamowite szkiery . A to tylko przedsmak tego, co czeka nas na miejscu.

Szwecja nas fascynuje. Nie ma chyba osoby, która by czegoś o niej nie słyszała, nie miała o niej zdania. Podziwiają ją monarchiści, za przykład dają socjaldemokraci i liberałowie. Ona zaś wydaje się otwarta dla wszystkich. Po wiekach dominacji w Europie, przyszedł czas na lata neutralności, której jak możemy przeczytać w Przewodniku ksenofoba „należy bronić karabinami, krwią i – w ostateczności – kiszonymi śledziami”, których jednak Państwu w pomieszczeniach zamkniętych otwierać nie polecam. Szwedzi są niesamowici! Jedną z największych porażek swojej floty wojennej przekuli w sukces. Statek Vasa rzeczywiście robi wrażenie.

Wycieczka do Sztokholmu - królewskiego miasta.

Sztokholm, który za sprawą nagrody noblowskiej w dziedzinie literatury był ostatnio na ustach znacznej części polskiego społeczeństwa, jest miastem nietuzinkowym. Idąc przez Gamla Stan dotykamy niejako dorobku wielkiego mocarstwa. Staniemy przed Zamkiem Królewskim, aby wziąć udział w niesamowitym rytuale zmiany warty. Bo mimo dużego liberalizmu w kwestiach społecznych, pewne rzeczy się tu nie zmieniają. Zbudowana na przestrzeni lat etykieta musi być starannie zachowana. Siedząc przy kubku kawy na Sztokholmskim starym mieście, z ulubionym szwedzkim kryminałem można o wielu rzeczach zapomnieć. Oby nie o zbiórce przed wyjazdem na prom prowadzący do pierwszej stolicy Finlandii…

Turku i Helsinki. Dawna i obecna stolica Finlandii.

Udajemy się na wschodnie krańce dawnego imperium Szwecji. W jednym z najstarszych miast Finlandii dostrzegamy, że mimo późno uzyskanej niepodległości, tereny te też mają czym przyciągnąć naszą uwagę. Wielowiekowa zależność Finów od Szwecji jest widoczna na każdym kroku. Do dziś funkcjonujący, jako urzędowy, język szwedzki jest jednym z tego przykładów. W nowoczesnych i dynamicznie rozwijających się Helsinkach możemy skorzystać z wielu kulturalnych i rozrywkowych propozycji. Zimny klimat zapewne wpłynął na gusta muzyczne mieszkańców Finlandii. Stąd tyle propozycji festiwalowych dla osób lubiących mocne brzmienia. Nowoczesne budynki i niezwykle usytuowany plac Kaupattori, z którego udajemy się tramwajem wodnym na Suomenlinę, to widok który na długo pozostaje w pamięci. Chwila czasu na odpoczynek i udajemy się dalej.

Tallin wycieczka po duńskim mieście.

W mieście rządzili Estowie, Duńczycy i Szwedzi. Byli tu Polacy i Rosjanie. Wreszcie miasto zostało  stolicą niezależnej Estonii. Aż dziw bierze, że mimo tak różnych kolei grodu, wchodząc na Tallińskie Stare Miasto, wydaje nam się, że wszystko  jest tu na miejscu. Wszystko trochę jak w bajce. Niezmiennie górująca na wzgórzu Tompea baszta, Długi Herman, symbolicznie podtrzymuje dzień w dzień wciąganą błękitno – biało – czarną flagę Estonii. Zejdźmy na dolne miasto. Zajdźmy do jednej z najstarszych Aptek w Europie. W wiekach ubiegłych pełniła ona nie tylko funkcję apteki, ale też miejsca, gdzie rajcy uzgadniali podpisywane później w Ratuszu decyzje. Przyjemny spacer doskonale uzupełni kieliszek sprzedawanego, tak jak w średniowieczu kieliszka klaretu i pysznego Tallińskiego marcepana.

Cytując jedną ze swoich koleżanek zapytam: „przygotowaliście się Państwo do wycieczki??” Jeśli tak to nie ma na co czekać. Do zobaczenia na trasie - Piotr!

 

Wycieczki lotnicze
od
2500zł.

Hotele *** HB

Panorama Wilna widok Góry trzech krzyży
Image is not available

Litwa-Łotwa-Estonia-Finlandia samolotem 6 dni

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
Wycieczki objazdowe
od
1700zł.
1400zł.

Hotele *** HB

Ryga starówka panorama
Image is not available
Slider
Slider
Wycieczki weekendowe
od
600zł.

Hotele *** HB

wycieczka do Wilna
Image is not available
Slider
Image is not available

Pracujemy:

Infolinia:

poniedziałek-piątek: od 9:00 do 16:00

turystyka indywidualna: 87 307 00 68
turystyka grupowa: 87 307 00 60

Slider
Image is not available

Pracujemy:

Infolinia

poniedziałek-piątek: od 9:00 do 16:00

turystyka indywidualna: 87 307 00 68
turystyka grupowa: 87 307 00 60

Slider