Wycieczka do Kaliningradu 4 dni
Dzień 1 – Wycieczka do Kaliningradu
Wyjazd z Warszawy w kierunku przejścia granicznego Bezledy. Zwiedzanie Kaliningradu – miasta trzech portów na rzece Pregoła. Zobaczymy zachowane ulice starego miasta z XVII – XX wieku i przejedziemy wzdłuż wewnętrznego pierścienia obronnego, składającego się z bram miejskich, wąwozów i wież. Zwiedzimy Muzeum Oceanu Światowego z radziecką łodzią podwodną, gdzie przewodnik opowie o tym jak wyglądało życie załogi na takiej łodzi w czasie trwania zimnej wojny. Obejrzymy wystawy w Muzeum Bursztynu gdzie wyeksponowane są piękne wyroby z „bałtyckiego złota” i będziemy podziwiać największy bursztyn Rosji, który waży 4,28 kg. Obiadokolacja. Zakwaterowanie i nocleg.
Dzień 2 – Wycieczka – Jantarnyj i Swietłogorsk
Śniadanie. Przejazd do kopalni bursztynu w Jantarnym, gdzie są największe jego złoża w Rosji. Z tarasu widokowego kamieniołomu poobserwujemy proces wydobycia bursztynu, a chętni będą mogli poczuć terapeutyczną siłę działania aromatu „kamienia słonecznego” na płuca wewnątrz umiejscowionej tam piramidy. Pospacerujemy nad morzem w okolicy legendarnej Kopalni „Anna”, gdzie według jednej z wersji została ukryta bursztynowa komnata. Przejazd do Swietłogorska na obiad, po nim zapraszamy na spacer malowniczymi uliczkami miasteczka oraz nadmorskim deptakiem, z którego rozciąga się widok na klifowe wybrzeże – letniej stolicy Obwodu Kaliningradzkiego. Powrót do Kaliningradu na nocleg.
Dzień 3 – Wycieczka na Mierzeję Kurońską
Śniadanie. Wyjazd w kierunku Mierzei Kurońskiej. Po drodze zjedziemy do miejscowości Miedwiediewka i przytrzymamy się przy wystawie „wojennej techniki”, gdzie zobaczymy m.in. słynny radziecki czołg T-34, którego sylwetkę znamy pod nazwą Rudy 102 z filmu „Czterej pancerni i pies”. Pobyt na zachwycającej swą urodą Mierzei Kurońskiej – największej atrakcji turystycznej Obwodu Kaliningradzkiego – zaczniemy od spaceru ścieżką turystyczną z tarasami, podziwiając ciągnące się kilometrami wielkie wydmy. Odbędziemy wycieczkę ekologiczną trasą „Tańczący Las”, gdzie można nie tylko podziwiać sosny jakby zastygle w zaczarowanym tańcu, ale i usłyszeć śpiew ptaków czy zobaczyć spacerującego łosia, sarnę lub dzika. Mierzeja Kurońska została w 2000 roku wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na koniec czas wolny na jednej z piaszczystych plaż. Obiadokolacja i powrót do hotelu na nocleg.
Dzień 4 – Pożegnanie Kaliningradu
Śniadanie. Na pożegnanie znowu wycieczka po Kaliningradzie. Zwiedzanie zaczniemy od wyspy Kanta z katedrą i pomnikami czasu socrealizmu. Wyspa została nazwana tak na pamiątkę najsłynniejszego mieszkańca miasta – filozofa Immanuela Kanta. Następnie udamy się w rejs stateczkiem rzeką Pregołą, podczas którego będziemy podziwiać Kaliningrad z trochę innej perspektywy. Na zakończenie czeka nas wizyta na Hali Targowej, gdzie możemy kupić różnego rodzaju ryby oraz popróbować i kupić dobrej jakości suszone owoce nawet te najbardziej egzotyczne. Po południu wyjazd w kierunku Polski.
Cena wycieczki zawiera:
- transport komfortowym autokarem (WC, DVD, klimatyzacja) lub busem (DVD, klimatyzacja)
- 3 noclegi w hotelu*** w Kaliningradzie w pokojach 2-osobowych z łazienkami
- 3 śniadania(bufet)
- opiekę pilota
- ubezpieczenie KL, NNW i BP
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
- gwarancja stałej ceny (cena nie zmieni się bez względu na wahania kursów walut, wzrostu cen paliw) przy rezerwacji do 02.03.2020
Cena wycieczki nie zawiera:
- pakiet realizacji programu: bilety wstępu; lokalni przewodnicy; zestaw Tour Guide; 3 obiadokolacje (serwowane w restauracji hotelowej lub na mieście - zupa, drugie danie, deser, kawa/herbata) - 80 EUR (obligatoryjnie płatne pilotowi)
Wiza elektroniczna do Rosji:
-
Od 1 października 2019 roku Federacja Rosyjska rozpoczęła wydawanie bezpłatnych jednorazowych wiz elektronicznych upoważniających do wjazdu do Obwodu Leningradzkiego, na terenie którego znajduje się Sankt Petersburg. Cudzoziemcy mają prawo do przemieszczania się tylko w obrębie regionu, wjazd do pozostałej części Rosji na podstawie takiej wizy jest niemożliwy.
W celu otrzymania wizy należy:
- posiadać paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty złożenia wniosku;
- na co najmniej 4 dni przed planowaną datą wjazdu (jednak nie wcześniej niż 20 dni) wypełnić online na stronie MSZ Rosji wniosek o uzyskanie wizy elektronicznej;
- załączyć aktualne (nie starsze niż pół roku) zdjęcie paszportowe w formacie JPEG.
-
Mogą Państwo również skorzystać z bezpłatnej pomocy w wypełnieniu wniosku wizowego. W tym celu prosimy o dostarczenie do biura na co najmniej 20 dni przed rozpoczęciem imprezy zdjęcia paszportowego w formacie JPEG oraz do wglądu danych paszportowych. Na ich podstawie pracownik biura wypełni wniosek w Państwa imieniu.
Podanie błędnych danych lub załączenie niewłaściwej fotografii mogą skutkować odmową wydania wizy lub jej anulowaniem na granicy. Jest to równoznaczne z rezygnacją z imprezy zgodnie z Ogólnymi Warunkami Uczestnictwa.
UWAGI
- Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
- Wycieczka zostanie zrealizowana przy zgłoszeniu się minimum 20 osób na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy.
- Dopłata do pokoju jednoosobowego 300 zł.
Podobne wycieczki:
Wycieczka do Petersburga autokarem (bezpłatna wiza) 8 dni sprawdź >>>
Wycieczka do Krajów Bałtyckich autokarem 8 dni sprawdź >>>
Ryga-Sztokholm-Turku-Helsinki-Tallin 6 dni
Moskwa i Petersburg autokarem 10 dni sprawdź >>>
Co na temat wycieczki do Kaliningradu mówią nasi piloci?
Dlaczego wybrać się właśnie do Kaliningradu?
Kaliningrad to nieoczywisty wybór na turystycznej mapie Europy. I m.in. właśnie dlatego warto tam pojechać. Piękna, ale także dramatyczna historia miasta, które niegdyś zwane było Królewcem, odkryje przed Państwem wiele tajemnic.
Kaliningrad – miasto portowe, miasto wojskowe.
Ważny rosyjski port na Bałtyku zmienia swoją rolę. Znaleźć tu można niezliczoną ilość pozostałości po XIX wiecznych fortach artyleryjskich, które bezsprzecznie zaciekawią każdego miłośnika militariów. Również w porcie odnajdziemy ślady wojskowej przeszłości miasta wchodząc na pokład jednej ze stacjonującej tam łodzi podwodnych.
Co się więc zmienia? Otwartość tych obiektów oraz osób które je obsługują. Macie Państwo wyjątkową szansę zaobserwować zmianę w podejściu miasta do turystów, Europy, siebie samych. Rozwój miasta jest zauważalny na pierwszy rzut oka. Zmiany, które dokonują się także dzięki rozgrywanym tu ostatnio, na nowo wybudowanym stadionie, footbolowym mistrzostwom świata, wydają się faktem, którego świadkiem możecie Państwo zostać. Warto to zrobić zanim pojedziemy do Kaliningradu i poczujemy się zupełnie tak samo, jak w miastach Europy Zachodniej.
Bursztyn – bałtyckie złoto.
Przemierzając wraz z turystami niesamowity szlak państw bałtyckich, zaobserwowałem ogromne zainteresowanie wyrobami z bursztynu, które w rzeczy samej potrafią być iście przepiękne. Mimo, iż zarówno na Litwie, Łotwie jak i w Estonii można nabyć owe cudeńka, to mało kto wie, że okazje do ich podziwiania mamy dzięki znajdującej się na terenie obwodu Kaliningradzkiego kopalni odkrywkowej. Jeśli miłośników tego kruszca sama wizyta w kopalni i muzeum nie przekonuje, z pewnością przekonają ich jego bardzo konkurencyjne ceny.
Obwód Kaliningradzki – ruszamy w plener.
Wyjazd z nami to nie tylko gwarancja, że poznacie państwo historię, architekturę i zabytki miasta. Zależy nam na tym, żeby dać Państwu czas na odpoczynek. A gdzież lepiej odpocząć niż spacerując Mierzeją Kurońską, pośród jednego z największych kompleksów pod względem wysokości wydm w Europie?
Na koniec zagadka i anegdota.
1. Zacznijmy od zagadki.
Jak to się stało, że Immanuel Kant uratował jeden z gotyckich zabytków na terenie Kaliningradu, mimo iż już dawno nie żył?
Liczę, że gdy się spotkamy w drodze do najbliżej od Polski położonego zakątka Rosji uzyskam od Państwa odpowiedź, przewiduję nagrodę!
2. Anegdota.
Dotyczy jednego z wyjazdów podczas, którego w jednej z wolnych chwil uciąłem sobie krótką pogawędkę z naszym Turystą. Otóż opowiedział mi o swojej podróży do Kaliningradu. Podczas niej przewodniczka posiadająca dyplom jednej z uczelni rosyjskiej (rzekomo) wygłosiła teorię, że dzisiejszy obwód Kaliningradzki od zawsze należał do Rosji. A błąd historyków wynika z błędów w pisowni – zamiast Rusia miano omyłkowo dodać…(P)rusia. I tak Historycy zachodniej Europy mają tkwić w błędzie...
Spokojnie, my zawsze dbamy o to, aby wiedza naszych miejscowych przewodników stała na najwyższym poziomie. Do zobaczenia w Kaliningradzie - Piotr!!!