Image is not available

Pracujemy:

turystyka indywidualna: 87 307 00 68
turystyka grupowa: 87 307 00 60

Image is not available
Image is not available

Pracujemy:

pn-pt 9:00-16:00

Slider

Pracujemy:

pn-pt 9:00-16:00

Image is not available
Image is not available
Slider
Cerkiew Zabawiciela na Krwi z Petersburgu
Krążownik Aurora w Petersburgu
Pałac Zimowy w Petersburgu Muzeum Ermitaż
Białe noce w Petersburgu widok na zwodzony most Pałacowy
Petersburg Sobór Smolny
Rejs statkiem po kanałach Petersburga
Ogrody w Carskim Siole Pałac Katarzyny z Bursztynową komnatą
Carskie Sioło z bursztynową komnatą
Rzeka Newa w Petersburgu widok na krążownik Aurora
Zwodzone mosty w Petersburgu
Fontanny w Peterhofie letniej rezydencji pod Petersburgiem
Widok na Cerkiew Zbawiciela na Krwi w Petersburgu
Rzeki i kanały Petersburga
previous arrow
next arrow
ArrowArrow
Slider
 

Dzień 1 – Powitanie z Petersburgiem

Spotkanie z pilotem na lotnisku Okęcie – wylot do Petersburga. Z lotniska Pułkowo pojedziemy docelowo do hotelu w centrum miasta, ale wcześniej przejdziemy Prospektem Moskiewskim, najdłuższą ulicą miasta. Zatrzymamy się na chwilę aby mogli Państwo zobaczyć cerkiew Czesmeńską pod wezwaniem Narodzenia św. Jana Chrzciciela, jedną z mniejszych a zarazem najpiękniejszych w Petersburgu, upamiętniającą zwycięstwo floty rosyjskiej nad Turcją. Następnie będziemy podziwiać miasto i okolice w miniaturze czyli makietę Piotrowska Akwatoria przedstawiającą XVIII w. Petersburg, epokę Piotra I, Elżbiety i Katarzyny II. Po tych atrakcjach zjemy obiadokolację w lokalnej restauracji i udamy się do hotelu.

Dzień 2 - Dzień „Ermitażowy”

Po śniadaniu przejedziemy do pałacu księcia Mienszykowa, który jest jednym z budynków należących do Państwowego Muzeum Ermitażu, pałac był pierwszym kamiennym budynkiem w St. Petersburgu, a jego komnaty nawiązują do pobytu Piotra I i jego przyjaciół, m. in. Aleksandra Mienszykowa w Europie Zachodniej. Następnie udamy się do głównego budynku Ermitażu – Pałacu Zimowego, gdzie znajduje się słynny skarbiec, zawierający biżuterię, przedmioty liturgiczne i codziennego użytku, wykonane przez mistrzów jubilerstwa z całej Europy, nasi przewodnicy opowiedzą historię tych przedmiotów. Po zakończeniu zwiedzania skarbca będą Państwo podziwiać samodzielnie Główną Kolekcję muzealną, wybierając te zbiory i obiekty, które są dla Państwa najbardziej interesujące, z uwzględnieniem tzw. zbiorów impresjonistów w  Głównym Sztabie. Tego dnia nie oferujemy obiadokolacji, umożliwiając Państwu nieograniczony czasowo pobyt w muzeum.

Dzień 3 – Podmiejskie rezydencje Gatczyna i Pawłowsk

Dzień rozpoczniemy od zjedzenia śniadania w hotelu, po którym udamy się na wycieczkę do dwóch podmiejskich rezydencji parkowo – pałacowych z XVIII w., zbudowanych w stylu klasycystycznym na polecenie carycy Katarzyny II. i wpisanych na listę UNESCO.  Pierwszą z nich będzie Gatczyna zaprojektowana przez architekta Rinaldiego dla hrabiego Grigorija Orłowa, faworyta  carycy. Po śmierci Katarzyny II właścicielem pałacu został jej syn Paweł I, który przekształcił posiadłość w miasto – twierdzę według uwielbianych przez siebie pruskich wzorców.  Będą Państwo mogli podziwiać zarówno wnętrza pałacu jak i Ogród Górny zaprojektowany w stylu włoskim. Drugim zwiedzanym kompleksem parkowo – pałacowym będzie Pawłowsk, stworzony  dla  Pawła I jako prezent od matki, Katarzyny Wielkiej. Zobaczycie Państwo wnętrza pałacowe z Salami Włoską, Grecką i Tronową, bibliotekę i Gabinet Gobelinowy. Po intensywnym zwiedzaniu zabierzemy Państwa na obiadokolację. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 4 - Nowogród Wielki

Po śniadaniu  w hotelu udamy się na dworzec moskiewski, skąd pociągiem pojedziemy do Nowogrodu Wielkiego, miasta, które istniało już w VIII w. jako osada słowiańska. Nowogród Wielki był od 862r. siedzibą Ruryka, założyciela pierwszej dynastii władców Rusi, w późniejszym okresie był stolicą Republiki Nowogrodzkiej, wchodził w skład Wielkiego Księstwa Kijowskiego oraz Wielkiego Księstwa Moskiewskiego. Spacerując po Kremlu będziemy podziwiać symbol miasta, XI w. Sobór św. Zofii, którego ozdobą są drzwi pochodzące z katedry w Płocku, wykonane przez mistrzów magdeburskich. Wśród obiektów Kremla zobaczymy również pomnik Tysiąclecia Rusi, budynek dawnej kancelarii gubernatorstwa oraz mury obronne z 9 zachowanymi basztami z XV w. Przejdziemy także przez most nad rzeką Wołchow do dawnej dzielnicy kupieckiej i będziemy mogli podziwiać liczne małe cerkiewki oraz wspaniały widok na Kreml. Historyczna zabudowa miasta została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.  W po zwiedzaniu  zaproponujemy Państwu obiad w lokalnej restauracji, a po nim udamy się na dworzec i wrócimy do Petersburga. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 5 – Oranienbaum + Pałac Jusupowów

Śniadanie jak zwykle zjemy w hotelu. Przedpołudniem zabierzemy Państwa do oddalonego o 20 km od centrum dawnego miasta Łomonosow, dzisiaj dzielnicy Petersburga, a w nim zobaczymy Oranienbaum, kompleks parkowo – pałacowy z XVIII w., wpisany na listę UNESCO, który po wybudowaniu car Piotr I podarował swojemu przyjacielowi Aleksandrowi Mienszykowowi, i który był później letnią rezydencją cara Piotra III. Wewnątrz pałacu zapoznamy się z historią Rosji, wojną północną, życiem A. Mienszykowa i historią obiektu oglądając multimedialną wystawę i  tradycyjne wnętrza pałacowe; będzie również chwila czasu na obejrzenie cerkwi dworskiej i  spacer po parku. Drugim etapem zwiedzania jest  usytuowany nad rzeką Mojką w centrum Petersburga pałac spokrewnionej z carami rodziny Jusupowów. Będziecie Państwo mogli podziwiać wnętrza tego XIX w., klasycystycznego pałacu, którego zbiory porównywalne są z Ermitażem. Poznacie Państwo również historię najbardziej znanego morderstwa dokonanego w Petersburgu, którego ofiarą padł Grigorij Rasputin. Obiadokolację tradycyjnie zjemy w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 6 – Pożegnanie z Petersburgiem

Po śniadaniu zjedzonym w hotelu wykwaterowanie. Przed transferem na lotnisko zabierzemy Państwa na krótką wycieczkę w mniej uczęszczane miejsca. Zobaczymy z bliska Meczet Katedralny, zwany tatarskim, który kształtem i kolorystyką przypomina meczety z Uzbekistanu. Przejdziemy także przez Park Gorkiego do miejsca, gdzie znajdują się miniatury najsłynniejszych petersburskich zabytków. Transfer na lotnisko Pułkowo i wylot do Warszawy.

Cena wycieczki do Petersburga zawiera:

 • przelot samolotem rejsowym LOT Warszawa-Petersburg-Warszawa, w cenie bagaż podręczny 8 kg + bagaż rejstrowany 23 kg  (w naszym biurze wygodny bezpośredni lot trwający 2 godziny)
 • opieka polskojęzycznego rezydenta w Petersburgu
 • ubezpieczenie KL (30 000 EUR), NNW i bagaż
 • 5 noclegów w hotelu**** w centrum Petersburga - pokoje 2 osobowe z możliwością jednej dostawki
 • wyżywienie: 5 śniadań (bufet), 4 obiadokolacje
 • pomoc biura podróży w złożeniu wniosku o wizę elektroniczną
 • komfortowy bus lub autokar podczas zwiedzania
 • usługi lokalnego przewodnika
 • bilety wstępów, bilety na pociąg
 • gwarancja stałej ceny (cena nie zmieni się bez względu na wahania kursów walut, wzrostu cen paliw) przy rezerwacji do 02.03.2020

Uwagi:

 • Grupa nie większa niż 16 osób.
 • Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 • Wycieczka zostanie zrealizowana przy zgłoszeniu się minimum 10 osób na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy.
 • Dopłata do pokoju 1-os.: 700 zł
 • WIZY:
 • Od 1 października 2019 roku Federacja Rosyjska rozpoczęła wydawanie bezpłatnych jednorazowych wiz elektronicznych upoważniających do wjazdu do Obwodu Leningradzkiego, na terenie którego znajduje się Sankt Petersburg. Cudzoziemcy mają prawo do przemieszczania się tylko w obrębie regionu, wjazd do pozostałej części Rosji na podstawie takiej wizy jest niemożliwy.

  W celu otrzymania wizy należy:

 • posiadać paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty złożenia wniosku;
 • na co najmniej 4 dni przed planowaną datą wjazdu (jednak nie wcześniej niż 20 dni) wypełnić online na stronie MSZ Rosji wniosek o uzyskanie wizy elektronicznej;
 • załączyć aktualne (nie starsze niż pół roku) zdjęcie paszportowe w formacie JPEG.
 • Mogą Państwo również skorzystać z bezpłatnej pomocy w wypełnieniu wniosku wizowego. W tym celu prosimy o dostarczenie do biura na co najmniej 20 dni przed rozpoczęciem imprezy zdjęcia paszportowego w formacie JPEG oraz do wglądu danych paszportowych. Na ich podstawie pracownik biura wypełni wniosek w Państwa imieniu.

  Podanie błędnych danych lub załączenie niewłaściwej fotografii mogą skutkować odmową wydania wizy lub jej anulowaniem na granicy. Jest to równoznaczne z rezygnacją z imprezy zgodnie z Ogólnymi Warunkami Uczestnictwa.

 

 

 

Wycieczka do Petersburga - co o programie mówią nasi piloci.

Program tego pobytu w Sankt Petersburgu jest dla Państwa, którzy po poprzedniej podróży do „Wenecji Północy” czuli niedosyt i chcieli zostać w „stolicy kultury i sztuki” chociaż dwa, trzy dni dłużej.

Mamy świadomość, że niektórzy z Państwa potrzebują zwiedzania Ermitażu „po swojemu”, po to żeby zatrzymać się na chwilę, wybrać ulubioną epokę, kierunek w sztuce i spokojnie popatrzeć na to, co pokolenia artystów stworzyły dla nas; inni turyści mają ochotę zwiedzić posiadłości carskie, których nie jesteśmy w stanie zaproponować w naszym podstawowym, bardzo bogatym w atrakcje programie. Siedziba Pawła I w Pawłowsku, Oranienbaum Piotra III, Gatczyna Katarzyny II to wspaniałe przykłady oryginalnych rozwiązań architektonicznych i wnętrzarskich, które oddają charakter władców, dla których były tworzone.

Nie możemy również pominąć pałaców arystokratów np. rodziny Jusupowów i Mienszykowów – warto porównać ich wnętrza z pałacami rodziny carskiej znanymi Państwu z wcześniejszego pobytu w Petersburgu.

Zapraszany również na wycieczkę do przepięknego Nowogrodu Wielkiego – stolicy potężnego niegdyś księstwa, o które bili się książęta moskiewscy i litewscy. Pobyt w Nowogrodzie Wielkim przeniesie Państwa w czasy początków państwowości Rusi i Polski, zobaczymy słynne „Drzwi Płockie”, które dorównują urodą i wartością historyczną „Drzwiom Gnieźnieńskim”, zajrzymy do pięknego soboru św. Zofii, pochodzimy po terenie Kremla, którego wielkość i bogactwo porównywano z moskiewskim. Podróż do Nowogrodu Wielkiego to jak wyprawa „wehikułem czasu”, ze świata dynastii Romanowów w Petersburgu do okresu panowania rodu Rurykowiczów, przeniosą się Państwo pokonując tylko 200 km!

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy wyjeżdżając z Petersburga wzdychali „szkoda, że nasza wycieczka już się kończy, chcemy tu kiedyś wrócić!”

Marta i Tomek

Wycieczki lotnicze
od
5000zł.

Hotele *** HB

Kazań Rosja
Image is not available
od
4500zł.

Hotele *** HB

białe noce w Petersburgu widok na most Pałacowy
Image is not available

BEZ WIZY!!!

od
3400zł.

Hotele *** HB

Złoty Pierścień Moskwy Sergijew Posad
Image is not available
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
od
3500zł.
1400zł.

Hotele *** HB

Muzeum Ermitaż w Petersburgu - Pałac Zimowy
Image is not available

Darmowa wiza elektroniczna!!!

od
4300zł.

Hotele *** HB

Plac Czerwony w Moskwie
Image is not available
od
4000zł.
2000zł.

Hotele *** HB

Gruzja góry
Image is not available
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
od
3500zł.

Hotele *** HB

Fontanny w Peterhofie
Image is not available

Darmowa wiza elektroniczna!!!

od
2500zł.

Hotele *** HB

Panorama Wilna widok Góry trzech krzyży
Image is not available

Litwa-Łotwa-Estonia-Finlandia samolotem 6 dni

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
Wycieczki objazdowe
Slider

BEZ WIZY!!!

od
3000zł.

Hotele *** HB

Sztokholm
Image is not available

BEZ WIZY!!!

od
3100zł.

Hotele *** HB

Rejs po rzece Moskwa
Image is not available
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
Wycieczki weekendowe
od
600zł.

Hotele *** HB

wycieczka do Wilna
Image is not available
od
1000zł.

Hotele *** HB

wycieczka na Białoruś
Image is not available
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
Image is not available

Pracujemy:

Infolinia:

poniedziałek-piątek: od 9:00 do 16:00

turystyka indywidualna: 87 307 00 68
turystyka grupowa: 87 307 00 60

Slider
Image is not available

Pracujemy:

Infolinia

poniedziałek-piątek: od 9:00 do 16:00

turystyka indywidualna: 87 307 00 68
turystyka grupowa: 87 307 00 60

Slider