Image is not available

Pracujemy:

turystyka indywidualna: 87 307 00 68
turystyka grupowa: 87 307 00 60

Image is not available
Image is not available

Pracujemy:

pn-pt 9:00-16:00

Slider

Pracujemy:

pn-pt 9:00-16:00

Image is not available
Image is not available
Slider
Cerkiew Zabawiciela na Krwi z Petersburgu
Krążownik Aurora w Petersburgu
Pałac Zimowy w Petersburgu Muzeum Ermitaż
Białe noce w Petersburgu widok na zwodzony most Pałacowy
Petersburg Sobór Smolny
Rejs statkiem po kanałach Petersburga
Ogrody w Carskim Siole Pałac Katarzyny z Bursztynową komnatą
Carskie Sioło z bursztynową komnatą
Rzeka Newa w Petersburgu widok na krążownik Aurora
Zwodzone mosty w Petersburgu
Fontanny w Peterhofie letniej rezydencji pod Petersburgiem
Widok na Cerkiew Zbawiciela na Krwi w Petersburgu
Rzeki i kanały Petersburga
previous arrow
next arrow
ArrowArrow
Slider
 

Dzień 1 – Powitanie z Petersburgiem

Spotkanie z pilotem na lotnisku Okęcie – wylot do Petersburga. Z lotniska Pułkowo pojedziemy docelowo do hotelu w centrum miasta, ale wcześniej przejdziemy Prospektem Moskiewskim, najdłuższą ulicą miasta. Zatrzymamy się na chwilę aby mogli Państwo zobaczyć cerkiew Czesmeńską pod wezwaniem Narodzenia św. Jana Chrzciciela, jedną z mniejszych a zarazem najpiękniejszych w Petersburgu, upamiętniającą zwycięstwo floty rosyjskiej nad Turcją. Następnie będziemy podziwiać miasto i okolice w miniaturze czyli makietę Piotrowska Akwatoria przedstawiającą XVIII w. Petersburg, epokę Piotra I, Elżbiety i Katarzyny II. Po tych atrakcjach zjemy obiadokolację w lokalnej restauracji i udamy się do hotelu.

Dzień 2 - Dzień „Ermitażowy”

Po śniadaniu przejedziemy do pałacu księcia Mienszykowa, który jest jednym z budynków należących do Państwowego Muzeum Ermitażu, pałac był pierwszym kamiennym budynkiem w St. Petersburgu, a jego komnaty nawiązują do pobytu Piotra I i jego przyjaciół, m. in. Aleksandra Mienszykowa w Europie Zachodniej. Następnie udamy się do głównego budynku Ermitażu – Pałacu Zimowego, gdzie znajduje się słynny skarbiec, zawierający biżuterię, przedmioty liturgiczne i codziennego użytku, wykonane przez mistrzów jubilerstwa z całej Europy, nasi przewodnicy opowiedzą historię tych przedmiotów. Po zakończeniu zwiedzania skarbca będą Państwo podziwiać samodzielnie Główną Kolekcję muzealną, wybierając te zbiory i obiekty, które są dla Państwa najbardziej interesujące, z uwzględnieniem tzw. zbiorów impresjonistów w  Głównym Sztabie. Tego dnia nie oferujemy obiadokolacji, umożliwiając Państwu nieograniczony czasowo pobyt w muzeum.

Dzień 3 – Podmiejskie rezydencje Gatczyna i Pawłowsk

Dzień rozpoczniemy od zjedzenia śniadania w hotelu, po którym udamy się na wycieczkę do dwóch podmiejskich rezydencji parkowo – pałacowych z XVIII w., zbudowanych w stylu klasycystycznym na polecenie carycy Katarzyny II. i wpisanych na listę UNESCO.  Pierwszą z nich będzie Gatczyna zaprojektowana przez architekta Rinaldiego dla hrabiego Grigorija Orłowa, faworyta  carycy. Po śmierci Katarzyny II właścicielem pałacu został jej syn Paweł I, który przekształcił posiadłość w miasto – twierdzę według uwielbianych przez siebie pruskich wzorców.  Będą Państwo mogli podziwiać zarówno wnętrza pałacu jak i Ogród Górny zaprojektowany w stylu włoskim. Drugim zwiedzanym kompleksem parkowo – pałacowym będzie Pawłowsk, stworzony  dla  Pawła I jako prezent od matki, Katarzyny Wielkiej. Zobaczycie Państwo wnętrza pałacowe z Salami Włoską, Grecką i Tronową, bibliotekę i Gabinet Gobelinowy. Po intensywnym zwiedzaniu zabierzemy Państwa na obiadokolację. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 4 - Nowogród Wielki

Po śniadaniu  w hotelu udamy się na dworzec moskiewski, skąd pociągiem pojedziemy do Nowogrodu Wielkiego, miasta, które istniało już w VIII w. jako osada słowiańska. Nowogród Wielki był od 862r. siedzibą Ruryka, założyciela pierwszej dynastii władców Rusi, w późniejszym okresie był stolicą Republiki Nowogrodzkiej, wchodził w skład Wielkiego Księstwa Kijowskiego oraz Wielkiego Księstwa Moskiewskiego. Spacerując po Kremlu będziemy podziwiać symbol miasta, XI w. Sobór św. Zofii, którego ozdobą są drzwi pochodzące z katedry w Płocku, wykonane przez mistrzów magdeburskich. Wśród obiektów Kremla zobaczymy również pomnik Tysiąclecia Rusi, budynek dawnej kancelarii gubernatorstwa oraz mury obronne z 9 zachowanymi basztami z XV w. Przejdziemy także przez most nad rzeką Wołchow do dawnej dzielnicy kupieckiej i będziemy mogli podziwiać liczne małe cerkiewki oraz wspaniały widok na Kreml. Historyczna zabudowa miasta została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.  W po zwiedzaniu  zaproponujemy Państwu obiad w lokalnej restauracji, a po nim udamy się na dworzec i wrócimy do Petersburga. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 5 – Oranienbaum + Pałac Jusupowów

Śniadanie jak zwykle zjemy w hotelu. Przedpołudniem zabierzemy Państwa do oddalonego o 20 km od centrum dawnego miasta Łomonosow, dzisiaj dzielnicy Petersburga, a w nim zobaczymy Oranienbaum, kompleks parkowo – pałacowy z XVIII w., wpisany na listę UNESCO, który po wybudowaniu car Piotr I podarował swojemu przyjacielowi Aleksandrowi Mienszykowowi, i który był później letnią rezydencją cara Piotra III. Wewnątrz pałacu zapoznamy się z historią Rosji, wojną północną, życiem A. Mienszykowa i historią obiektu oglądając multimedialną wystawę i  tradycyjne wnętrza pałacowe; będzie również chwila czasu na obejrzenie cerkwi dworskiej i  spacer po parku. Drugim etapem zwiedzania jest  usytuowany nad rzeką Mojką w centrum Petersburga pałac spokrewnionej z carami rodziny Jusupowów. Będziecie Państwo mogli podziwiać wnętrza tego XIX w., klasycystycznego pałacu, którego zbiory porównywalne są z Ermitażem. Poznacie Państwo również historię najbardziej znanego morderstwa dokonanego w Petersburgu, którego ofiarą padł Grigorij Rasputin. Obiadokolację tradycyjnie zjemy w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 6 – Pożegnanie z Petersburgiem

Po śniadaniu zjedzonym w hotelu wykwaterowanie. Przed transferem na lotnisko zabierzemy Państwa na krótką wycieczkę w mniej uczęszczane miejsca. Zobaczymy z bliska Meczet Katedralny, zwany tatarskim, który kształtem i kolorystyką przypomina meczety z Uzbekistanu. Przejdziemy także przez Park Gorkiego do miejsca, gdzie znajdują się miniatury najsłynniejszych petersburskich zabytków. Transfer na lotnisko Pułkowo i wylot do Warszawy.

Cena wycieczki do Petersburga zawiera:

 • przelot samolotem rejsowym 
 • opieka polskojęzycznego rezydenta w Petersburgu
 • ubezpieczenie KL (30 000 EUR), NNW i bagaż
 • 5 noclegów w hotelu**** w centrum Petersburga - pokoje 2 osobowe z możliwością jednej dostawki
 • wyżywienie: 5 śniadań (bufet), 4 obiadokolacje
 • komfortowy bus lub autokar podczas zwiedzania
 • usługi lokalnego przewodnika
 • bilety wstępów, bilety na pociąg

Uwagi:

 • Grupa nie większa niż 16 osób.
 • Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 • Wycieczka zostanie zrealizowana przy zgłoszeniu się minimum 10 osób na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy.
 • Dopłata do pokoju 1-os.: 700 zł
 • WIZY:

  Opcja wizy elektronicznej:

  • W 2021 roku Federacja Rosyjska rozpoczęła wydawanie płatnych jednorazowych wiz elektronicznych upoważniających do wjazdu na teren całej Rosji. 

   W celu otrzymania wizy elektronicznej należy:

  • posiadać paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty złożenia wniosku;
  • na co najmniej 4 dni przed planowaną datą wjazdu (jednak nie wcześniej niż 20 dni) wypełnić online na stronie MSZ Rosji wniosek o uzyskanie wizy elektronicznej;
  • załączyć aktualne (nie starsze niż pół roku) zdjęcie paszportowe w formacie JPEG.
  • uiścić opłatę wizową ok. 45 EUR (równowartość w PLN)
  • Mogą Państwo również skorzystać z płatnej ( 100zł./os.) pomocy w wypełnieniu wniosku wizowego. W tym celu prosimy o dostarczenie do biura na co najmniej 20 dni przed rozpoczęciem imprezy zdjęcia paszportowego w formacie JPEG oraz do wglądu danych paszportowych. Na ich podstawie pracownik biura wypełni wniosek w Państwa imieniu.

   Podanie błędnych danych lub załączenie niewłaściwej fotografii mogą skutkować odmową wydania wizy lub jej anulowaniem na granicy. Jest to równoznaczne z rezygnacją z imprezy zgodnie z Ogólnymi Warunkami Uczestnictwa.

  Opcja wizy tradycyjnej:

  30 dni przed wyjazdem należy dostarczyć do biura dokumenty niezbędne do uzyskania wizy:
  1) prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany osobiście wniosek wizowy.
  2) zdjęcie - wymiar 3,5 x 4,5 cm, biometrycznym - twarz na wprost, kolorowym, na białym tle, nie starszym, niż 6 miesięcy)
  3) paszport ważny minimum pół roku od zakończenia ważności wizy, posiadający minimum 2 wolne strony.

  Koszt wizy tradycyjnej oraz pośrednictwa 450 zł.

 

 

 

Wycieczka do Petersburga - co o programie mówią nasi piloci.

Program tego pobytu w Sankt Petersburgu jest dla Państwa, którzy po poprzedniej podróży do „Wenecji Północy” czuli niedosyt i chcieli zostać w „stolicy kultury i sztuki” chociaż dwa, trzy dni dłużej.

Mamy świadomość, że niektórzy z Państwa potrzebują zwiedzania Ermitażu „po swojemu”, po to żeby zatrzymać się na chwilę, wybrać ulubioną epokę, kierunek w sztuce i spokojnie popatrzeć na to, co pokolenia artystów stworzyły dla nas; inni turyści mają ochotę zwiedzić posiadłości carskie, których nie jesteśmy w stanie zaproponować w naszym podstawowym, bardzo bogatym w atrakcje programie. Siedziba Pawła I w Pawłowsku, Oranienbaum Piotra III, Gatczyna Katarzyny II to wspaniałe przykłady oryginalnych rozwiązań architektonicznych i wnętrzarskich, które oddają charakter władców, dla których były tworzone.

Nie możemy również pominąć pałaców arystokratów np. rodziny Jusupowów i Mienszykowów – warto porównać ich wnętrza z pałacami rodziny carskiej znanymi Państwu z wcześniejszego pobytu w Petersburgu.

Zapraszany również na wycieczkę do przepięknego Nowogrodu Wielkiego – stolicy potężnego niegdyś księstwa, o które bili się książęta moskiewscy i litewscy. Pobyt w Nowogrodzie Wielkim przeniesie Państwa w czasy początków państwowości Rusi i Polski, zobaczymy słynne „Drzwi Płockie”, które dorównują urodą i wartością historyczną „Drzwiom Gnieźnieńskim”, zajrzymy do pięknego soboru św. Zofii, pochodzimy po terenie Kremla, którego wielkość i bogactwo porównywano z moskiewskim. Podróż do Nowogrodu Wielkiego to jak wyprawa „wehikułem czasu”, ze świata dynastii Romanowów w Petersburgu do okresu panowania rodu Rurykowiczów, przeniosą się Państwo pokonując tylko 200 km!

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy wyjeżdżając z Petersburga wzdychali „szkoda, że nasza wycieczka już się kończy, chcemy tu kiedyś wrócić!”

Marta i Tomek

Wycieczki lotnicze
od
2500zł.

Hotele *** HB

Panorama Wilna widok Góry trzech krzyży
Image is not available

Litwa-Łotwa-Estonia-Finlandia samolotem 6 dni

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
Wycieczki objazdowe
od
1700zł.
1400zł.

Hotele *** HB

Ryga starówka panorama
Image is not available
Slider
Slider
Wycieczki weekendowe
od
600zł.

Hotele *** HB

wycieczka do Wilna
Image is not available
Slider
Image is not available

Pracujemy:

Infolinia:

poniedziałek-piątek: od 9:00 do 16:00

turystyka indywidualna: 87 307 00 68
turystyka grupowa: 87 307 00 60

Slider
Image is not available

Pracujemy:

Infolinia

poniedziałek-piątek: od 9:00 do 16:00

turystyka indywidualna: 87 307 00 68
turystyka grupowa: 87 307 00 60

Slider