Image is not available

Pracujemy:

turystyka indywidualna: 87 307 00 68
turystyka grupowa: 87 307 00 60

Image is not available
Image is not available

Pracujemy:

pn-pt 9:00-16:00

Slider

Pracujemy:

pn-pt 9:00-16:00

Image is not available
Image is not available
Slider

previous arrow
next arrow
ArrowArrow
Slider

Trasa rejsu po Wołdze: Złoty Pierścień Rosji (Moskwa – Uglicz – Jarosław – Kostroma – Niżny Nowogród)

Co to jest Złoty Pierścień Rosji?

To turystyczna trasa obejmująca 16 miast centralnej Rosji, które powstały w XI i XII w. jako twierdze, miejsca kultu religijnego i centra władzy książąt i bojarów. Większość z nich zachowała się w dobrym stanie i turyści mogą podziwiać unikalną architekturę, freski, ikony mistrzów ikono pisarstwa i poznać historię początków Rusi.

Wołga najdłuższa rzeka w Europie.

Jeden z symboli Rosji, przez stulecia główny szlak handlowy, wypływa ze wzgórz Wałdaju i wpada do Morza Kaspijskiego. Rzeka opisywana w wielu powieściach, wierszach, przedstawiana na obrazach pokazujących jej majestatyczne piękno i nazywana w pieśniach „matką”. Rejs po Wołdze to najlepszy sposób na poczucie jej fascynującej magii.

Program wycieczki:

Dzień 1
Spotkanie z pilotem na lotnisku Okęcie – wylot. Przylot do Moskwy i transfer do hotelu. Zakwaterowanie i obiadokolacja. Wieczorny przejazd metrem i spacer po Placu Czerwonym. Powrót do hotelu nocleg.
 
Dzień 2
Śniadanie w hotelu i wykwaterowanie. W tym dniu zwiedzimy zespół pałacowo-parkowy, rezydencję magnacką hrabiów Szeremietiewów w Kuskowie; będziecie Państwo mogli pospacerować po 30 ha parku i podziwiać wnętrza pałacu, ermitażu i oranżerii z galerią portretów oraz późnobarokowy pawilon Grotto, a także domy szwajcarski, holenderski i włoski (z zewnątrz).  W dalszej części dnia obejrzymy plenerową wystawę rzeźb przedstawiających przywódców ZSRR oraz pojedziemy zobaczyć moskiewski „Manhattan”. 17.30 zaokrętowanie na statku.  19.30 wypłynięcie i kolacja.
 
Dzień 3
Śniadanie – lunch – kolacja na statku. W ciągu dnia zwiedzimy Uglicz, małe miasteczko na Złotym Pierścieniu Rosji, założone w X w. W tym miejscu kończy się historia Rurykowiczów, pierwszej dynastii władców Rosji, a zaczyna historia drugiej i ostatniej dynastii, Romanowów. Wśród wielu cerkwi Uglicza najważniejsza jest ta, którą zbudowano w miejscu zamordowania carewicza Dymitra, syna Iwana IV Groźnego, wydarzenie to bezpośrednio wpłynęło na losy Rosji, zobaczą Państwo również potężny dzwon, który wezwał mieszkańców do rebelii przeciwko carowi Borysowi Godunowowi, na placu Uspieńskim obejrzymy domy kupieckie z XVIII w., kiedy Uglicz był punktem na trasie handlowej z Moskwy do Indii i Persji.
 
Dzień 4
Śniadanie – lunch – kolacja na statku. W ciągu dnia zwiedzanie Jarosławia i Kostromy. Jarosław – jedna z pereł Złotego Pierścienia, twierdza założona w XI w. przez kijowskiego księcia Jarosława Mądrego na wysokim brzegu Wołgi zachwyca nie tylko pięknym położeniem ale również urokliwymi cerkwiami i klasztorami; po twierdzy nie ma śladu ale ta tymczasowa stolica Rusi z 1612 r. wciąż przyciąga tysiące turystów. Zobaczymy cerkiew Ilji Proroka ozdobioną mozaikowymi kafelkami, przejdziemy nabrzeżem Wołgi i wpływającej do niej rzeki Kotorośl, obejrzymy zabytkowe centrum miasta znajdujące się na liście UNESCO, będziemy mogli podziwiać piękną rzeźbę św. Trójcy i cerkiew Zaśnięcia Matki Boskiej, wejdziemy na teren klasztoru Przemienienia Pańskiego, który robi wrażenie swoim bogactwem i architekturą. Kostroma to XII wieczna osada założona przez księcia Jurija Dołgorukiego, która w krótkim okresie czasu uzyskała status centrum religijnego i handlowego północno – wschodniej Rusi, tutejszy klasztor Ipatijewski był miejscem wyboru Michała Romanowa na cara Rosji w 1613 r. co zapoczątkowało erę rządów nowej dynastii. XIII w. przyniósł rozwój handlu, co do dzisiaj mogą zobaczyć turyści w postaci tzw. „gościnnych dworów” – dawnych domów kupieckich. Małe, urokliwe miasteczko rozdzielone szerokimi wodami Wołgi na dwie części warte jest spędzenia w nim 2-3 godzin, zwłaszcza że słynie z wyśmienitych serów porównywalnych jakością i smakiem do ich odpowiedników w Szwajcarii i Francji, a produkowanych z mleka lokalnej odmiany krów.
 
Dzień 5
Śniadanie i lunch na statku. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Popołudniowy spacer po mieście. Niżny Nowogród to wyjątkowe miasto nie tylko z powodu położenia u zbiegu wielkich rzek: Wołgi i Oki ale również dlatego, że otacza je piękny krajobraz; historycznie pełniło ważną rolę dla Rosji, założone w XIII w. jako graniczna twierdza, swoją obronną funkcję spełniło również w czasie II w. św. jako tzw. Arsenał Zwycięstwa. W chwilach pokoju stanowiło słynne centrum handlu prowadzonego na linii północ – południe. Tego dnia zobaczymy wiele cerkwi i budynków należących niegdyś do bogatych kupców, przypominających o potędze finansowej miasta budowanej od chwili jego założenia, architektura miasta to nie tylko budynki pamiętające początki państwowości Rosji ale także okres przed rewolucją październikową z pięknymi przykładami secesji, stosunkowo rzadko występującej w tym regionie Rosji. Miasto zachwyca elegancją i otwarciem na turystów. Obiadokolacja i nocleg.
 
Dzień 6
Śniadanie i lunch w hotelu. Po śniadaniu proponujemy Państwu drugą część spaceru po obecnie piątym co do wielkości mieście Rosji z pieczołowicie odrestaurowanymi, zachwycającymi zabytkami; potężny Kreml który można porównać wielkością z moskiewskim stanowi przykład odmiany północno włoskiej fortecy zbudowanej na zboczu wzgórza, która nigdy nie była zdobyta. Transfer na lotnisko. Przelot do Warszawy z przesiadką w Moskwie.
 

UWAGI

 • Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 • Wycieczka zostanie zrealizowana przy zgłoszeniu się minimum 15 osób na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy.
 • Dopłata do pokoju/kajuty 1-os.: 2000 PLN
 • WIZY:
  30 dni przed wyjazdem należy dostarczyć do biura dokumenty niezbędne do uzyskania wizy:
  1) prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany osobiście wniosek wizowy (wniosek i instrukcje znajdują się na stronie internetowej https://visa.kdmid.ru)
  2) zdjęcie (zgodne z wymogami Ambasady Federacji Rosyjskiej dostępnymi na stronie www.rusemb.pl - wymiar 3,5 x 4,5 cm, biometrycznym - twarz na wprost, kolorowym, na białym tle, nie starszym, niż 6 miesięcy)
  3) paszport ważny minimum pół roku od zakończenia ważności wizy, posiadający minimum 2 wolne strony.

Cena zawiera:

 • przelot samolotem rejsowym Warszawa-Moskwa oraz Niżny Nongorod-Moskwa-Warszawa
 • opieka polskojęzycznego przewodnika/rezydenta
 • Na statku - zakwaterowanie w kabinie dwuosobowej
 • Śniadania w formie bufetu
 • Na statku: Lunch i kolację a’la carte
 • Szampan do każdego śniadania
 • Kieliszek wina lub wódki lub soku oraz kawa i herbata do kolacji
 • Trzeciego dnia obiad kapitański
 • Codzienna rozrywka na pokładzie
 • Kawa i herbata dla rannych ptaszków
 • Wnoszenie bagażu
 • Wycieczki w Ugliczu, Jarosławiu i Kostromie z polskim pilotem/przewodnikiem
 • Herbata po powrocie z wycieczek
 • Zakwaterowanie w hotelach 3* - pokoje dwuosobowe.
 • ubezpieczenie (KL 30.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)
 • bilety wstępów, zestawy Tour Guide
 • wszystkie transfery.
 • gwarancja stałej ceny (cena nie zmieni się bez względu na wahania kursów walut, wzrostu cen paliw) przy rezerwacji do 02.03.2020

Cena nie zawiera:

 • Kosztu wizy 400 zł. - obowiązkowo płatne przy wykupie wycieczki 

Statek: M/S Aleksander Benois – 4 pokłady – zbudowany w Czechosłowacji - 146 pasażerów – długość 96,3 m – prędkość 23 km/h

Na statku:

 1. Dwie restauracje
 2. Bar
 3. Sala konferencyjna
 4. Salonik z biblioteką
 5. Wi fi w barze
 6. Prasowalnia
 7. Sklepik z pamiątkami
 8. Pokład słoneczny
 

Co o rejsie po Wołdze mówią nasi piloci?

Turyści często pytają nas, co piloci wycieczek robią kiedy mają kilka dni wypoczynku pomiędzy wyjazdami. Niektórzy z nas pewnie odsypiają „zarwane” noce, inni nadrabiają zaległości rodzinne i towarzyskie, my – nadal podróżujemy.

W październiku 2019 wykorzystaliśmy 5 dni na spełnienie marzenia o rejsie po Wołdze i powrocie na trasę Złotego Pierścienia, który znamy z wcześniejszych wyjazdów. Wybraliśmy niewielki statek wycieczkowy rosyjskiego armatora, towarzystwo kilkudziesięciu Rosjan, którzy tak jak my chcieli odpocząć i poczuć, że świat potrafi zwolnić wtedy, kiedy sami tego chcemy. Rejs po Wołdze to przeżycie wyjątkowe, swoista pielgrzymka śladami przodków dla Rosjan, dla Polaków to podróż w poszukiwaniu piękna, spokoju i historii, która niejednokrotnie wpływała na losy naszego kraju.  Rejs to także obserwacja obiektów hydrotechnicznych takich jak liczne śluzy, kanał Moskwa – Wołga i sztuczne zbiorniki wodne: Rybiński i Gorkowski.

Te kilka dni wypoczynku stanowi fascynującą mieszankę wzruszeń – Wołga jest przepiękna, jej brzegi dzikie, sprawiające wrażenie niedostępnych od wieków; odwiedzane miasteczka to dawka historii od XI w. do współczesności; interesujące jest obserwowanie Rosji, której nie zobaczycie Państwo w Petersburgu i Moskwie – wielkich metropoliach, Rosja na trasie rejsu jest skromna, trochę zaniedbana ale gościnna i dumą pokazująca to, co ma najlepszego do zaoferowania.

Na statku załoga dba o komfort pasażerów. Kabiny są wygodne z własnymi łazienkami. Codziennie mogą Państwo pośpiewać na warsztatach muzycznych, nauczyć się np. wyrabiać mydło domowym sposobem, posłuchać melodii opowiadających o Wołdze i Rosji, a nawet potańczyć na wieczornej dyskotece. Kuchnia zapewnia trzy obfite posiłki dziennie (z możliwością wyboru dań), można również skorzystać z zasobów baru, w którym osoby spragnione wiadomości ze świata mają dostęp do wi fi. Ponadto mogą Państwo obejrzeć telewizję i posłuchać wiadomości z radiowęzła. Ale my szczególnie polecamy – foteliki na pokładzie i widok na Wołgę, to jest to co zostanie z Państwem na zawsze.

Zapraszamy!
Marta i Tomek

Wycieczki lotnicze
od
2500zł.

Hotele *** HB

Panorama Wilna widok Góry trzech krzyży
Image is not available

Litwa-Łotwa-Estonia-Finlandia samolotem 6 dni

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
Wycieczki objazdowe
od
1700zł.
1400zł.

Hotele *** HB

Ryga starówka panorama
Image is not available
Slider
Slider
Wycieczki weekendowe
od
600zł.

Hotele *** HB

wycieczka do Wilna
Image is not available
Slider
Image is not available

Pracujemy:

Infolinia:

poniedziałek-piątek: od 9:00 do 16:00

turystyka indywidualna: 87 307 00 68
turystyka grupowa: 87 307 00 60

Slider
Image is not available

Pracujemy:

Infolinia

poniedziałek-piątek: od 9:00 do 16:00

turystyka indywidualna: 87 307 00 68
turystyka grupowa: 87 307 00 60

Slider