Image is not available

Pracujemy:

turystyka indywidualna: 87 307 00 68
turystyka grupowa: 87 307 00 60

Image is not available
Image is not available

Pracujemy:

pn-pt 9:00-16:00

Slider

Pracujemy:

pn-pt 9:00-16:00

Image is not available
Image is not available
Slider
previous arrow
next arrow
ArrowArrow
Slider

Dzień 1 - Moskwa

Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie 2 godziny przed wylotem. Przelot do Moskwy. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Po południu wycieczka moskiewskim metrem – zwiedzanie najciekawszych stacji metra, które wyglądają jak podziemne pałace i szokują przepychem i bogactwem. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2 - Moskwa

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem. Wyjazd na zwiedzanie. Spacer po Placu Czerwony, dla chętnych wejście Mauzoleum Lenina (wejście jest nieodpłatne). Czas wolny w Głównym Powszechnym Domu Towarowym (GUM), przerwa na kawę, dla chętnych - możliwość zwiedzania na własną rękę Świątyni Wasyla Błogosławionego - zabytek klasy zerowej z połowy XVI wieku, który charakteryzuje się unikalną, bajkową architekturą (wstęp ok. 350 RUB). Po południu zwiedzanie Galerii Tretiakowskiej, w której znajduje się 1000-letnia historia malarstwa rosyjskiego, jest to muzeum o skali światowej z kolekcją ikon, obrazów malarzy rosyjskich XVIII – XIX wieku. Obiadokolacja, powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 3 – Moskwa

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem. Wyjazd na zwiedzanie. Kremla, średniowieczna twierdza i siedziba carska, który jest zabytkiem klasy zerowej. Obecnie pełni on funkcję rezydencji Prezydenta Rosji. Zwiedzanie Soborów z unikalnymi freskami i ikonami, dzwonnica "Iwan Wielki", największy na świecie "Car-dzwon", "Car-armata", budynki prezydenckie (z zewnątrz). Zwiedzanie skarbca (Orużejnaja Pałata) - znajdujące się na terenie Kremla jedno z najbogatszych muzeów świata. Znajdują się tam wyroby ze złota, srebra, kamieni szlachetnych, szaty koronacyjne i liturgiczne, trony, insygnia władzy, karety, uzbrojenie i rynsztunki, wyroby firmy jubilerskiej Faberge, w tym kolekcja jajek wielkanocnych. Czas wolny. Po południu dalsze zwiedzanie Moskwy: przejazd wokół Kremla; Świątynia Chrystusa Zbawiciela (świątynia nie zawsze jest dostępna dla turystów); pomnik Piotra I; Klasztor Nowodziewiczy (z zewnątrz); Wzgórza Worobiowe - panorama Moskwy; Uniwersytet im. Łomonosowa (z zewnątrz), zespół sportowy "Łużniki"; nowoczesne osiedla Moskwy; zespół „Góra Pokłonna” - upamiętnia wojnę z Niemcami; Łuk Tryumfalny – wzniesiony na cześć zwycięstwa nad Napoleonem; centrum biznesu; Nowy Arbat; Biały Dom (Dom Rządu FR); Pierścień Bulwarowy; Twerska - główna ulica Moskwy z placem Puszkina i pomnikiem założyciela miasta księcia Jurija Dołgorukiego; Teatr Wielki (z zewnątrz); Duma Państwowa; Plac Łubianka. Obiadokolacja, powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 4 Włodzimierz – Bogolubowo - Suzdal

Śniadanie. Wycieczka do Włodzimierza, miasta, które w swej historii przez kilkadziesiąt lat było stolicą Rusi. Wzdłuż głównej ulicy Wielkiej Moskiewskiej znajduje się zabytkowa, historyczna część miasta z soborami Uspieńskim i Dimitrijewskim, Złotymi Wrotami. Zwiedzanie Muzeum kryształów, haftów oraz malowanych szkatułek. Nastepnie przejazd do miejscowości Bogolubowo gdzie zobaczymy Cerkiew Opieki Matki Bożej, malowniczo położonej w zakole rzeki Nerli oraz Klasztor Narodzenia Matki Bożej.  Przejazd do miejscowości Suzdal, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5 – Suzdal - Jarosław

Śniadanie. Zwiedzanie miasteczka Suzdal, w którym znajdują się 52 cerkwie, 5 klasztorów i ponad 100 zabytkowych domów kupieckich. Jego zabytkowe centrum zostało wpisane za listę UNESCO. Oprócz spaceru po mieście zobaczymy kreml z Soborem Pokrowskim oraz Skansen Architektury Drewnianej. Przejazd do Jarosławia, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6- Jarosław - Kostroma

Śniadanie. Przejazd do Kostromy, jednego z najstarszych miast Rosji, kolebki rodu Romanowów. Zwiedzanie klasztoru Ipatiewskiego z soborem Świętej Trójcy, w którym pochowana jest rodzina Godunowów. Powrót do Jarosławia, największego miasta Złotego Pierścienia Rosji. Zabytkowe centrum miasta wpisane jest na listę UNESCO. Jarosław, ze względu na liczbe zabytków, nazywany jest "rosyjską Florencją". Zwiedzanie miasta, cerkiew Ilii Proroka, klasztor Spaso-Preobrażeńskij.

Dzień 7 – Rostów Wielki – Peresław Zaleski – Siergijew Posad - Moskwa

Śniadanie. Przejazd do Rostowa Wielkiego, zwiedzanie rostowskiego kremla z Soborem Zaśnięcia Matki Boskiej usytuowanego nad brzegiem jeziora Nero. Przejazd do Peresławia Zaleskiego, krótki spacer po Placu Czerwonym. Przejazd do miejscowości Siergijew Polsad, religijnego centrum Rosji. Zwiedzanie XIV wiecznego kompleksu Ławry Troicko-Siergijewskiej wpisanego na listę UNESCO. Główną cerkwią całego kompleksu jest sobór Świętej Trójcy, w którym znajdują się relikwie św. Sergiusza Radonieżskiego. Przejazd do Moskwy. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 8

Śniadanie. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Przelot do Warszawy.

Cena zawiera:

 • przelot samolotem rejsowym Warszawa-Moskwa-Warszawa
 • opieka polskojęzycznego przewodnika/rezydenta
 • transport podczas zwiedzania klimatyzowanym autokarem lub busem
 • 7 noclegów w hotelach***(4 w Moskwie, 1 w Suzdalu, 2 w Jarosławiu) pokoje 2 osobowe z możliwością jednej dostawk
 • wyżywienie: 7 śniadań (bufet)
 • ubezpieczenie (KL 30.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Gwarancja stałej ceny do 18.04.2017

Cena nie zawiera:

 • na zapytanie przeloty z lotnisk lokalnych (Gdańsk, Szczecin, Poznań, Kraków, Wrocław)
 • opłata wizowa i pośrednictwo 350 zł./os. - obowiązkowo płatne przy wykupieniu wycieczki
 • pakiet do realizacji programu wycieczki: 190 EUR (7 obiadokolacji, rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej,  zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie  pilotowi wycieczki
 • wydarzenia kulturalne (balet, opera itp.) na zapytanie w zależności od repertuaru i miejsca
Wycieczki lotnicze
od
2500zł.

Hotele *** HB

Panorama Wilna widok Góry trzech krzyży
Image is not available

Litwa-Łotwa-Estonia-Finlandia samolotem 6 dni

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
Wycieczki objazdowe
od
1700zł.
1400zł.

Hotele *** HB

Ryga starówka panorama
Image is not available
Slider
Slider
Wycieczki weekendowe
od
600zł.

Hotele *** HB

wycieczka do Wilna
Image is not available
Slider
Image is not available
Slider
Image is not available

Z nami nie będziesz musiał wracać na stopa!

Działając jako touroperator posiadamy gwarancję ubezpieczeniową AXA na 217 000 zł.
Wszystkie nasze wycieczki objęte są Turystycznym Funduszem Gwarancyjnym.

Slider
Wycieczki jednodniowe
Image is not available
Image is not available

Zobacz nasze sprawdzone programy dla grup zorganizowanych. Zabierzemy Ciebie w każdy zakątek Europy. Jeżeli nie znajdziesz oferty dla siebie to skontaktuj się z nami a na pewno przygotujemy wycieczkę szytą na miarę.

Slider
Image is not available

Pracujemy:

Infolinia:

poniedziałek-piątek: od 9:00 do 16:00

turystyka indywidualna: 87 307 00 68
turystyka grupowa: 87 307 00 60

Slider
Image is not available

Pracujemy:

Infolinia

poniedziałek-piątek: od 9:00 do 16:00

turystyka indywidualna: 87 307 00 68
turystyka grupowa: 87 307 00 60

Slider