Image is not available

Pracujemy:

turystyka indywidualna: 87 307 00 68
turystyka grupowa: 87 307 00 60

Image is not available
Image is not available

Pracujemy:

pn-pt 9:00-16:00

Slider

Pracujemy:

pn-pt 9:00-16:00

Image is not available
Image is not available
Slider
previous arrow
next arrow
ArrowArrow
Slider

Dzień 1

Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie 2 godziny przed wylotem. Przelot do Moskwy. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Po południu zwiedzanie najpiękniejszych stacji metra moskiewskiego. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Siergijew Posad, religijnego centrum Rosji. Zwiedzanie XIV wiecznego kompleksu Ławry Troicko-Siergijewskiej wpisanego na listę UNESCO. Główną cerkwią całego kompleksu jest sobór Świętej Trójcy, w którym znajdują się relikwie św. Sergiusza Radonieżskiego. Powrót do Moskwy.  Przejazd do Ogólnorosyjskiego Centrum Wystawowego (największego centrum wystawienniczego na świecie) - popularnego miejsce spędzania wolnego czasu przez mieszkańców Moskwy. Na terenie wystawy zachowało się wiele monumentalnych budowli w stylu socrealizmu np.: Zdobywców Kosmosu i Robotnik i Kołchoźniczka.  Przejazd na ulicę Arbat z pomnikiem B. Okudżawy - spacer - powrót do hotelu metrem. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie. Kremla, średniowieczna twierdza i siedziba carska, który jest zabytkiem klasy zerowej. Obecnie pełni on funkcję rezydencji Prezydenta Rosji. Zwiedzanie Soborów z unikalnymi freskami i ikonami, dzwonnica "Iwan Wielki", największy na świecie "Car-dzwon", "Car-armata", budynki prezydenckie (z zewnątrz). Zwiedzanie Zbrojowni - znajdujące się na terenie Kremla jedno z najbogatszych muzeów świata. Znajdują się tam wyroby ze złota, srebra, szaty koronacyjne i liturgiczne, trony, insygnia władzy, karety, uzbrojenie i rynsztunki, wyroby firmy jubilerskiej Faberge, w tym kolekcja jajek wielkanocnych. Następnie zobaczymy Park Aleksandryjski z Grobem Nieznanego Żołnierza, pomnikiem księcia Włodzimierza. Po południu spacer po Placu Czerwonym, dla chętnych wejście Mauzoleum Lenina (wejście jest nieodpłatne, nie zawsze jest możliwość wejścia). Czas wolny w Głównym Powszechnym Domu Towarowym (GUM), przerwa na kawę, dla chętnych - możliwość zwiedzania na własną rękę Świątyni Wasyla Błogosławionego - zabytek klasy zerowej z połowy XVI wieku, który charakteryzuje się unikalną, bajkową architekturą (wstęp ok. 1000 RUB).  Następnie odwiedzimy Kitaj Gorod z małymi cerkwiami, domem angielskim oraz domem rodziny Romanowów, park Zarjadje – gdzie można podziwiać panoramę miasta z najnowszej platformy widokowej. Na koniec Plac Teatralny z teatrami Balszoj i Małym, ulica Nikolska, Łubianka. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Przejazd wokół Kremla; Świątynia Chrystusa Zbawiciela (świątynia nie zawsze jest dostępna dla turystów); pomnik Piotra I; Klasztor Nowodziewiczy (z zewnątrz) i cmentarz z grobami sławnych Rosjan. Po południu zwiedzanie Galerii Tretiakowskiej, w której znajduje się 1000-letnia historia malarstwa rosyjskiego, jest to muzeum o skali światowej z kolekcją ikon, obrazów malarzy rosyjskich XVIII – XIX wieku. Obiadokolacja. Czas wolny. Nocleg.

Dzień 5

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Kazania. Popołudniowy spacer po Starej Dzielnicy Tatarskiej, historycznej kupieckiej dzielnicy Kazania. Spacerując jej uliczkami podziwiać możemy drewniane domy w stylu tatarskim; urządzony w stylu barokowym kamienny meczet Al-Mardżani.  Zobaczymy również Islamski Dom Targowy i najmniejszą uliczką dzielnicy Kunche, a w jej pobliżu drugi kamienny meczet - Apanaeva. Tradycyjna obiadokolacja tatarska. Kuchnia tatarska jest bardzo różnorodna, wymuszona koczowniczym trybem życia Tatarów i czerpaniem z kuchni innych narodowości. Każdy turysta znajdzie tu coś dla siebie; to przede wszystkim proste dania jednogarnkowe, mięsa (głównie wołowina, konina, baranina, gęsina, kozina), pierogi, potrawy z ziemniaków ale też bogaty wybór słodyczy, które w kuchni tatarskiej odgrywają ważną rolę. Wieczorem spacer promenadą wzdłuż nabrzeży Niżnego Kabana, jednego z trzech jezior kazańskich. To popularne miejsce spotkań i odpoczynku mieszkańców miasta. Oglądać tu możemy Park Fontann, jedną z popularniejszych atrakcji Kazania,  Park Milenijny z pomnikiem - fontanną przypominający tradycyjny tatarski garnek do gotowania oraz  Tatarski Akademicki Teatr. Powrót do hotelu nocleg.

 

Dzień 6

Śniadanie. Spacer po mieście rozpoczniemy od obejrzenia budynku Kazańskiego Uniwersytetu Państwowego, jednego z najstarszych rosyjskich uniwersytetów; chwilę odpoczynku na tle natury znajdziemy w pobliskim najstarszym kazańskim parku Czarne Jezioro, do którego wchodzi się śnieżnobiałym „łukiem kochanków”. Dalej podziwiać będziemy piękny dom Uszkowa,  gdzie od 1919 roku mieści się Biblioteka Narodowa Republiki Tatarstanu. Następnie przejdziemy się  Pasażem Aleksandrowskim, na trasie zwiedzania znajduje się też Sobór Piotra i Pawła oraz kompleks Monastyru Ikony Matki Boskiej Kazańskiej z soborami Zwiastowania i Narodzenia. Spacerując nadbrzeżem rzeki Kazanki dojdziemy do najchętniej fotografowanego budynku miasta - Pałacu Rolników. Po południu zwiedzanie Kremla Kazańskiego – wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO kompleks murów twierdzy, soborów, meczetu i pałacu. Najbardziej okazałą budowlą jest meczet Kul Szarif, jeden z największych meczetów na świecie. Najstarszą budowlą na terenie kremla jest Sobór Zwiastowania (Sobór Błagowieszczeński) z XVI wieku. Najwyższym obiektem i kremla i miasta jest siedmiopoziomowa strażnicza  krzywa wieża Söyembikä. Przejazd metrem (podziwianie historycznych, tatarskich motywów stacji Kremlowska) na drugą stronę rzeki Kazanki. Roztacza się stąd piękna panorama na Kreml. Znajduje się tu bardzo ciekawy, futurystyczny budynek Kazańskiego Centrum Rodzinnego, miejsce ślubów, ma kształt garnka i jest nawiązaniem do nazwy miasta w języku tatarskim. Spacer ulicą Baumana - Kazansky Arbat - nazywaną ulicą poetów. Tu koncentruje się życie miasta, czekają tu na turystów liczne sklepy z pamiątkami, restauracje i kawiarnie czy uliczne występy miejscowych artystów. Obiadokolacja, nocleg.

Dla chętnych udział w wieczorze folklorystycznym.

 

Dzień 7

Śniadanie. Całodniowa wycieczka do miejscowości Wielki Bułgar – muzeum pod odkrytym niebem. To dawna stolica Bułgarii Kamskiej, jednego z państw Prabułgarów wołżańskich, przodków Tatarów. Miasto wpisane zostało na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jedną z najważniejszych budowli miasta jest Biały Meczet, zbudowany w 2012 roku kompleks składa się placu modlitewnego, 88 kolumn i wież. Obowiązkowym punktem zwiedzania jest Muzeum Cywilizacji Bułgarów z ponad 1600 eksponatami związanymi z historią miasta; kolejna atrakcja to Muzeum Chleba. Obejrzymy również ruiny XIII-wiecznego Wielkiego Meczetu. Powrót do Kazania. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski z przesiadką w Moskwie.

 

UWAGI

 • Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 • Wycieczka zostanie zrealizowana przy zgłoszeniu się minimum 15 osób na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy.
 • Dopłata do pokoju 1-os.: 1000 zł
 • WIZY:
  30 dni przed wyjazdem należy dostarczyć do biura dokumenty niezbędne do uzyskania wizy:
  1) prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany osobiście wniosek wizowy (wniosek i instrukcje znajdują się na stronie internetowej https://visa.kdmid.ru)
  2) zdjęcie (zgodne z wymogami Ambasady Federacji Rosyjskiej dostępnymi na stronie www.rusemb.pl - wymiar 3,5 x 4,5 cm, biometrycznym - twarz na wprost, kolorowym, na białym tle, nie starszym, niż 6 miesięcy)
  3) paszport ważny minimum pół roku od zakończenia ważności wizy, posiadający minimum 2 wolne strony.

Cena zawiera:

 • Przeloty samolotem rejsowym Warszawa-Moskwa, Moskwa-Kazań, Kazań-Moskwa-Warszawa 
 • 7 noclegów w hotelach*** w pokojach 2-osobowych z łazienkami (4 w Moskwie; 3 w Kazaniu)
 • 7 śniadań (bufet), 7 obiadokolacji serwowanych w hotelach lub na mieście
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie (KL 30.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)
 • gwarancja stałej ceny (cena nie zmieni się bez względu na wahania kursów walut, wzrostu cen paliw) przy rezerwacji do 02.03.2020

Cena nie zawiera:

 • opłata wizowa i pośrednictwo 400 zł./os. - obowiązkowo płatne przy wykupieniu wycieczki
 • Tatarski wieczór folklorystyczny w Kazaniu z kolacją 150 PLN (wymagane min. 10 osób)
 • Podstawowy pakiet realizacji programu: przewodnicy; system Tour Guide; bilety wstępu: Zbrojownia, Kreml z soborami, Galeria Trietiakowska,  bilety komunikacji miejskiej, zwiedzanie metra w Moskwie,  koszt transportu busem lub autokarem podczas zwiedzania – cena pakietu 250 EUR (obligatoryjnie płatne pilotowi wycieczki)

Dodatkowe informacje:

Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 – osobowego

 

 

Co o wycieczce Moskwa i Kazań mówią nasi piloci?

Dlaczego właśnie Moskwa i Kazań?

Pewnie  takie pytanie nasunęło się Państwu po przeczytaniu nagłówka programu. Moskwa to oczywiście stolica największego państwa na świecie, "piękna pięknem nieoczywistym" (to komentarz tych turystów, którzy wcześniej odwiedzili St. Petersburg….), pokazująca swój przepych, niejednorodna architektonicznie, pełna skrajności – od początków państwa rosyjskiego aż po nowoczesność szklanych drapaczy chmur, no i potężny Kreml, znany z defilad Plac Czerwony, bajeczna cerkiew Wasyla Błogosławionego, słynny Teatr Bolszoj, najdroższe sklepy na świecie, ulice, uliczki, zaułki Arbatu. Moskwa jest mniej „zachodnia” i elegancka od Petersburga ale bardziej oddająca duszę rosyjską… nawet wtedy gdy zwiedzamy „podziemny pałac” czyli metro lub gdy wraz z pielgrzymkami spacerujemy między cerkwiami Siergiejew Posadu – miasteczka na kulturowej trasie Złotego Pierścienia pokazującego kulturę świecką i religijną kraju od czasów przyjęcia chrześcijaństwa w X w. Żeby zobaczyć Rosję trzeba przynajmniej pojechać do jej stolicy.

A Kazań? Czemu to miasto, a nie jakiekolwiek inne w Federacji Rosyjskiej?

Ponieważ Kazań jest całkowitym przeciwieństwem Moskwy, co gwarantuje że nie odczujecie Państwo nudy tylko zainteresowanie czymś nieznanym. Być może byliście Państwo we wschodniej Polsce i poznaliście kulturę tatarską w Kruszynianach i Bohonikach, może jesteście z Gdańska, gdzie meczet został zbudowany dzięki staraniom polskich Tatarów od dawna zasymilowanych z tym miastem, może byliście kiedyś goszczeni przez Tatarów Krymskich… wspominamy o tym bo Kazań to stolica Tatarstanu!

W czasie wycieczki poznacie Państwo to co najlepsze w tym narodzie, jego kulturze, tradycji, muzyce i kuchni, zapoznacie się również z historią przodków Tatarów – Prabułgarów Wołżańskich, których późniejsze losy poprowadziły na zachód, w rejon Bałkanów. Dzisiejsza Republika Tatarska przez wieki była terenem walk, migracji i handlu prowadzonego przez różne narody, stąd ślady tych wydarzeń w całym mieście np. na niezwykłym Kremlu Kazańskim, w meczetach, cerkwiach i klasztorach, z których najsłynniejszy to Monastyr Ikony Matki Boskiej Kazańskiej. Wielu Polaków usłyszało o Kazaniu przy okazji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2018 – pamiątki po wizycie polskiej reprezentacji również znajdują się na naszej trasie zwiedzania tego miasta – fascynującego swoją odmiennością, przyjaznego, otwartego, bardzo dumnego z własnej kultury i pięknie ją prezentującego turystom.

Zapraszamy Państwa w kolorową podróż przez wieki, religie, języki i smaki!

Marta i Tomek

Wycieczki lotnicze
od
2500zł.

Hotele *** HB

Panorama Wilna widok Góry trzech krzyży
Image is not available

Litwa-Łotwa-Estonia-Finlandia samolotem 6 dni

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
Wycieczki objazdowe
od
1700zł.
1400zł.

Hotele *** HB

Ryga starówka panorama
Image is not available
Slider
Slider
Wycieczki weekendowe
od
600zł.

Hotele *** HB

wycieczka do Wilna
Image is not available
Slider
Image is not available

Pracujemy:

Infolinia:

poniedziałek-piątek: od 9:00 do 16:00

turystyka indywidualna: 87 307 00 68
turystyka grupowa: 87 307 00 60

Slider
Image is not available

Pracujemy:

Infolinia

poniedziałek-piątek: od 9:00 do 16:00

turystyka indywidualna: 87 307 00 68
turystyka grupowa: 87 307 00 60

Slider