Image is not available

Pracujemy:

turystyka indywidualna: 87 307 00 68
turystyka grupowa: 87 307 00 60

Image is not available
Image is not available

Pracujemy:

pn-pt 9:00-16:00

Slider

Pracujemy:

pn-pt 9:00-16:00

Image is not available
Image is not available
Slider
previous arrow
next arrow
ArrowArrow
Slider

Dzień 1 - Wylot wycieczki do Azerbejdżanu

Spotkanie z pilotem na lotnisku Okęcie. Wieczorny przelot do Baku z przesiadką w jednym z europejskich miast. Przylot do Baku w godzinach nocnych. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg (ok. 3-4 godziny)

Dzień 2 - Baku – Sheki – Kish – Qabala

Śniadanie w hotelu – wykwaterowanie. Wycieczka w tym dniu przeniesie Państwa przez różnorodne geograficznie i przyrodniczo tereny Azerbejdżanu aż do podnóża Wielkiego Kaukazu. Po drodze zaoferujemy naszym turystom degustację Lavash’a – tradycyjnie wypiekanego chleba w formie placka. Pierwszym miasteczkiem, które zobaczymy będzie Sheki szczycące się osadnictwem już z VII w. p.n.e. i zwycięską walką miejscowego ludu Saków z Rzymianami pod wodzą Pompejusza. Miasto przez setki lat będąc stolicą Chanatu Szekijskiego rozwijało swoje bogactwo dzięki położeniu na trasie Jedwabnego Szlaku łączącego Zachód z Bliskim i Dalekim Wschodem. Sława i potęga zniknęła wraz ze śmiercią ostatniego chana i włączeniu do Imperium Rosyjskiego w XIX w. W czasie spaceru zobaczycie Państwo Pałac Chanów Szekijskich z XVIII w., który był letnią rezydencją władców, a obecnie zaliczany jest do najcenniejszych zabytków w kraju; czeka na wpis na listę Unesco (wstęp) oraz Karawanseraje czyli  XVIII w. zajazdy a także liczne domy i meczety wykonane z czerwonej cegły. Z Sheki przejedziemy do małej miejscowości Kish,  w której zobaczymy jeden z najstarszych istniejących kościołów chrześcijańskich na świecie prawdopodobnie z I w n.e. Obiadokolację  zjemy w regionalnej restauracji. Na nocleg przejedziemy do hotelu w  Qabali.

Dzień 3 - Qabala – Baku

Śniadanie w hotelu – wykwaterowanie. Przedpołudniem zaoferujemy Państwu przejazd wyciągiem gondolowym z najlepszego narciarskiego ośrodka w Azerbejdżanie, jakim jest Qabala  na  szczyt Tufandag (1920 m n.p.m.), z którego roztaczają się przepiękne widoki na Wielki Kaukaz. Po górskich emocjach czeka nas przejazd do stolicy, Baku gdzie po zakwaterowaniu w hotelu udamy się na obiadokolację w regionalnej restauracji. Wieczorem zaprosimy Państwa na spacer fragmentami nadmorskej promenady wzdłuż wybrzeża Morza Kaspijskiego z parkiem, pomnikami, małą gastronomią, dwoma molami, Małą Wenecją w której można popływać łódkami. Nocleg w hotelu w Baku

Dzień 4 - Baku

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie stolicy rozpoczniemy od przejazdu do Centrum Hejdara Alijewa (poprzedniego prezydenta kraju) zaprojektowanego przez  Zahę Hadid, Która jest uważana za jednego z najlepszych architektów na świecie. Centrum jest narodowym symbolem Azerbejdżanu, pełni  funkcję głównego obiektu kulturalnego i muzeum, w którym można obcować z tradycyjną i współczesną kulturą azerską. Następnie zabierzemy Państwa do centrum miasta gdzie wjedziemy Funikularem (kolejką jak na Gubałówkę) na wzgórze z Parkiem Górnym gdzie usytuowany jest punkt widokowy na zatokę i miasto; zobaczymy tam również mały turecki meczet, wieczny ogień, park pamięci ofiar I wojny światowej, Aleję Szachidów – mauzoleum rzezi ze stycznia 1990 roku oraz wojny z Armenią o Górny Karabach.. Niewątpliwie najciekawszy widok rozpościera się na Flame Towers – „Ogniste Wieże”, które o zmierzchu zaczynają zmieniać kolory, istny spektakl światła. Dalszy ciąg zwiedzania zaprowadzi nas na Stare Miasto wpisane na listę UNESCO, gdzie zobaczymy wiele zabytków miedzy innymi Basztę Dziewiczą z XIII w.(wstęp), Pałac Szachów Szyrwanu (dzisiejszy zachodni Azerbejdżan) z początku XV w. (wstęp) oraz Meczety Piątkowy z XV w. i Muhammada XI w. Na zakończenie zwiedzania udamy się do Muzeum Dywanów, gmachu kształtem przypominającego zrolowany dywan. W 2010 roku tradycyjna sztuka tkania dywanów azerskich została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO.  Po całym dniu zwiedzania zapraszamy na obiadokolację w  regionalnej restauracji a po niej na spacer do hotelu na nocleg.

Dzień 5 - Park Narodowy Qobustan – Półwysep Apszeroński

Śniadanie w hotelu – wykwaterowanie. Dzień zaczniemy od przejazdu do Parku Narodowego Qobustan, gdzie ochroną objęto między innymi skały z prehistorycznymi petroglifami, które w 2007 roku wpisane zostały na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie zatrzymamy się na punkcie widokowym obok Meczetu Bibi-Heybat zbudowanego w latch 90tych XX w. na wzór zniszczonego z XIII w. Druga część wycieczki zaprowadzi nas na Półwysep Apszeroński, a tam zwiedzicie Państwo  świątynię ognia w Suraxanı, obecnie muzeum, wykorzystywaną dawniej jako miejsce kultu hinduistów i zoroastrian oraz muzealny kompleks archeologiczno-etnograficzny i Muzeum Sztuki wykonanej z odpadów w miejscowości Qala.  Na obiad zapraszamy Państwa do lokalnej tawerny. Ostatni punkt naszego programu w Azerbejdżanie to Yanar Dag - zawsze płonące na kamieniach i ziemi, dostarczające niezwykłych wrażeń estetycznych języki ognia. Transfer na lotnisko – wieczorny przelot do Gruzji. Zakwaterowanie w hotelu w Tibilisi.

Dzień 6 - Tibilisi

Śniadanie w hotelu. Dzień w pełni poświęcony pięknu i architekturze stolicy Gruzji. Odwiedzą Państwo z nami najpiękniejsze zakątki stolicy.  Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie starego miasta, zobaczymy Most Pokoju, wjedziemy również kolejką linową na wzgórze Sololaki – miejsce związane z wieloma lokalnymi legendami. Kolejnymi miejscami, które poznamy będą Sobór Trójcy Świętej na wzgórzu św. Eliasza oraz zabytkowa dzielnica Łaźni.  Wieczorem czeka nas wystawna obiadokolacja w regionalnej restauracji z pokazem tańców i śpiewu gruzińskiego, wszystko to okraszone wyśmienitym lokalnym winem.  Powrót na nocleg do hotelu w Tbilisi.

Dzień 7 - Tbilisi - Gudauri - Stepancminda - Tbilisi

Śniadanie w hotelu. W ten dzień wyruszymy na północ jadąc zjawiskową trasą, gruzińską drogą wojenną w kierunku Stepancmidna (dawne Kazbegi). Po drodze odwiedzimy wspólnie wiele interesujących miejsc, takich jak: twierdza Ananuri, przełęcz krzyżowa czy kurort Gudauri. Wjedziemy  z Państwem samochodami terenowymi 4x4 na wzgórze, na którym znajduje się sławny klasztor Cminda Sameba, a stamtąd, przy sprzyjającej pogodzie towarzyszyć nam będzie widok na  monumentalne góry Kaukazu. Późnym popołudniem czeka nas droga powrotna do Tbilisi.  Obiadokolacja z winem w regionalnej restauracji. Nocleg w  hotelu w Tbilisi.

Dzień 8 - Tbilisi - Sighnaghi - Bodbe - winnice Kachetii – Tbilisi

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wyjedziemy w drogę do Kachetii – regionu będącego kolebką światowego winiarstwa. Zatrzymamy się w klimatycznej winnicy, na degustację lokalnych trunków: tradycyjnego wina i  mocnego alkoholu - czaczy. Odwiedzimy z Państwem sławny monastyr Bodbe, gdzie znajduje się grób świętej Nino.  Następnie udamy się do „gruzińskiego miasteczka miłości” Sighnaghi, zbudowanego na wzgórzu, z którego podziwiać można wspaniały widok na dolinę Alazani. Podczas powrotu do stolicy, będziemy podziwiać piękno regionu Kachetia, ulokowanego w zjawiskowej dolinie.  Obiadokolacja z winem w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu w Tbilisi.

Dzień 9 - Tbilisi - Mccheta - Uplisciche - Tibilisi

Śniadanie w hotelu – wykwaterowanie . Po wczesnym śniadaniu wyruszymy w kierunku  miasta Gori, gdzie odwiedzimy starożytne skalne miasto Uplisciche. Drugim punktem ostatniego dnia w Gruzji  będzie przejazd do zabytkowego monastyru Jvari, leżącego na wzgórzu, z którego będziecie Państwo mogli podziwiać wyjątkową barwę wody, przy ujściu Aragwy do rzeki Kury. Następnie udamy się do dawnej stolicy Gruzji - Mcchety, gdzie odwiedzimy starte miasto i związaną z wieloma legendami katedrę  Sweti Cchoweli.  Obiad w lokalnej restauracji. Transfer na lotnisko i wylot do Armenii. Po przylocie transfer do hotelu w Erewaniu, nocleg.

Dzień 10 - Erywań – Garni – Geghard – Erywań 

Śniadanie w hotelu. Dzień rozpoczniemy od półgodzinnego przejazdu na punkt widokowy, skąd rozpościera się widok na Ararat, świętą górę Ormian, przy okazji zobaczycie Państwo małą kaplicę na wzgórzu. Następnie udamy się do Garni, gdzie będziemy podziwiać świątynię w stylu grecko-rzymskim z I w n.e. oraz wąwóz i wspaniałe górskie pejzaże. Dalsza droga zaprowadzi nas do miejscowości Geghard  z kompleksem klasztornym należącym do kościoła ormiańskiego od XIII w., w którym będziemy mogli podziwiać chaczkary, typowe ormiańskie krzyże, jaskinie wykute dla mnichów oraz piękne widoki na góry. W drodze powrotnej do Erywania zajrzymy do typowego domu wiejskiego na prowincji gdzie będzie można zobaczyć przygotowanie i wypiek w tradycyjnym piecu typowego chleba o nazwie Lavash, będącego częścią każdego posiłku; oczywiście będzie również degustacja Lavash’a z dodatkami. Obiadokolacja w regionalnej restauracji. Wieczorem zapraszamy Państwa na spacer po stolicy Armenii, w czasie którego będzie można zobaczyć tzw. kaskadę-tarasy z plenerową wystawą rzeźb, ul. Abovyan z zachowanymi budynkami z XIX i początku XX w., Plac Wolności z budynkiem Opery Ormiańskiej, Meczet Centralny, Plac Republiki z budynkami rządowymi i hotelami oraz śpiewającą fontanną. Nocleg w hotelu w Erywaniu.

Dzień 11 - Erywań – Echmiadzin - Erywań

Śniadanie w hotelu. Drugi dzień w Armenii zaczniemy przejazdem do Echmiadzin, ormiańskiej Częstochowy, miejsca pielgrzymkowego. Zobaczycie Państwo kościół świętej Hripsime z jej grobowcem oraz kościół św. Gayane, jednej z najważniejszych świętych kościoła ormiańskiego z VII w. Zapoznamy Państwa również z Katedrą w Echmadzin oraz kompleksem sakralnym  z rezydencją Katolikosa czyli zwierzchnika kościoła ormiańskiego. W drodze powrotnej zapraszamy do zwiedzenia Zvartnots z zachwycającymi swoim pięknem ruinami wspaniałej świątyni z VII w. będącej dowodem na wyjątkowe umiejętności ormiańskich architektów tamtego okresu. Popołudniu zabierzemy Państwa na degustację i zwiedzanie zakładu Yerevan Brandy Company produkującego słynny ormiański koniak ARARAT; będziemy mogli  zobaczyć beczki i zdjęcia 3 polskich prezydentów oraz  jedyne miejsce w Armenii gdzie oficjalnie można zobaczyć flagę Azerbejdżanu.                   

Wieczorem oferujemy Państwu pożegnalną obiadokolację w regionalnej restauracji w Erywaniu z bogatym lokalnym menu. Nocleg w hotelu w Erywaniu.

Dzień 12 - wylot do Polski

Wczesne wykwaterowanie ok. 2:00. Zamiast śniadania suchy prowiant. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

 

UWAGI

 • Przed wyjazdem nie można mieć pieczątki z Armenii w paszporcie
 • Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 • Dopłata do pokoju 1-os.: 1500 zł
 • należy posiadać paszport ważny minimum 180 dni od daty powrotu
 • Wycieczka zostanie zrealizowana przy zgłoszeniu się minimum 10 osób na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy.

Cena zawiera:

 • przelot samolotami rejsowymi Warszawa-Baku, Baku-Tbilisi, Tbilisi-Erywań, Erywań-Warszawa
 • opieka polskojęzycznego rezydenta
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagaż
 • 11 noclegów w hotelach ***/**** - pokoje 2 osobowe z możliwością jednej dostawki
 • wyżywienie: 10 śniadań,  1 suchy prowiant zamiast śniadania, 
 • koszt wizy elektronicznej do Azerbejdżanu
 • gwarancja stałej ceny (cena nie zmieni się bez względu na wahania kursów walut, wzrostu cen paliw) przy rezerwacji do 02.03.2020

Cena nie zawiera:

 • Podstawowy pakiet realizacji programu: przewodnicy; system Tour Guide; pozostałe posiłki ujęte w programie, bilety wstępu, komfortowy bus lub autokar podczas zwiedzania – cena pakietu 500 EUR (obligatoryjnie płatne pilotowi wycieczki)

 

 

 

Co o wycieczce Gruzja-Armenia-Azerbejdżan mówią nasi piloci? 

Dlaczego zapraszamy Państwa na wyprawę do trzech krajów KAUKAZU? Kaukaz to ich cecha wspólna ale historia, kultura, obyczaje, religia i języki to różnice, które zafascynują każdego turystę.

Azerbejdżan - nieodkryta perełka Kaukazu.

Zapraszamy do Azerbejdżanu, który rzadko gości na stronach katalogów z ofertami turystycznymi, a szkoda, bo jego wyjątkowe położenie między Morzem Kaspijskim a górami zapewnia różnorodne atrakcje – od oglądania wydobycia ropy naftowej tuż przy przepięknej stolicy Baku po zapierające dech w piersiach widoki z wysokości 2 tys. m n.p.m. transformacja Azerbejdżanu od dawnej republiki ZSRR do nowoczesnego państwa jest bardzo zaawansowana ale tradycyjna gościnność, kuchnia, muzyka wspominane jeszcze w czasach Żeromskiego (pamiętamy z lektury szkolnej ?!) wciąż zachwycają coraz większą ilość turystów głównie z zachodniej Europy i Ameryki.

Gruzja - bardzo popularna, już nie tak dziewicza ale wciąż piękna i gościnna.

Z Azerbejdżanu udamy się do Gruzji, której kultura jest bliska nam, w magiczny sposób przyciąga turystów z Polski oferując przepiękne widoki, wspaniałe jedzenie, wino pachnące słońcem i bogatą kulturę religijną, będą Państwo mieli okazję spróbowania wszystkich wspaniałości tego kraju i spojrzenia na Gruzinów z dala od dużych miast.

Armenia - kaukaski "Kopciuszek"

Z Gruzji polecimy do Armenii – wciąż mniej popularnej od swojej „sąsiadki” Gruzji ale równie pięknej, ciągle jeszcze trochę „sowieckiej”, powoli odzyskującej swój charakter dumnego i niezależnego kraju, którego bogactwo przez wieki tworzyli Ormianie słynący z talentu do handlu ale również muzyki, pamiętacie Państwo Charles’a Aznavour’a – to przecież ormiański emigrant…

Armenia ze swoimi kamiennymi świątyniami z Vi i VII w., wśród skał, na odludziu, przypomina o początkach chrześcijaństwa i jego istocie – bliskości człowieka. Turyści odwiedzający Armenię często wspominają o wyjątkowej, mitycznej wręcz  atmosferze, która daleka jest od skomercjalizowanego współczesnego świata, takich miejsc jest niestety coraz mniej…

Będą Państwo mieli okazję poczucia tych emocji póki jeszcze hałaśliwa nowoczesność nie dotarła do Armenii!

Życzymy Państwu przeżyć o różnorodnym charakterze, bez chwili nudy, bo te trzy kraje dają taką wyjątkową możliwość!

Marta i Tomek

 
Wycieczki lotnicze
od
2500zł.

Hotele *** HB

Panorama Wilna widok Góry trzech krzyży
Image is not available

Litwa-Łotwa-Estonia-Finlandia samolotem 6 dni

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
Wycieczki objazdowe
od
1700zł.
1400zł.

Hotele *** HB

Ryga starówka panorama
Image is not available
Slider
Slider
Wycieczki weekendowe
od
600zł.

Hotele *** HB

wycieczka do Wilna
Image is not available
Slider
Image is not available

Pracujemy:

Infolinia:

poniedziałek-piątek: od 9:00 do 16:00

turystyka indywidualna: 87 307 00 68
turystyka grupowa: 87 307 00 60

Slider
Image is not available

Pracujemy:

Infolinia

poniedziałek-piątek: od 9:00 do 16:00

turystyka indywidualna: 87 307 00 68
turystyka grupowa: 87 307 00 60

Slider