Image is not available

Pracujemy:

turystyka indywidualna: 87 307 00 68
turystyka grupowa: 87 307 00 60

Image is not available
Image is not available

Pracujemy:

pn-pt 9:00-16:00

Slider

Pracujemy:

pn-pt 9:00-16:00

Image is not available
Image is not available
Slider
previous arrow
next arrow
ArrowArrow
Slider

Dzień 1

Wylot z lotniska OKĘCIE w Warszawie w godzinach nocnych (22:20).

Dzień 2
Przylot do Erywania po 3:55 rano, transfer busem do hotelu, zakwaterowanie, śniadanie, odpoczynek po nocnym przelocie. Od godz. 11:00 – 12:00 zwiedzanie stolicy Armenii z przewodnikiem w języku polskim (spacer): Kaskada – niezwykłe połączenie 2780 schodów, fontann i budowli ogrodowych, Opera, Wernisaż (targ sztuki i staroci), bazar miejski, ruiny, Katedra zbudowana na 1700-lecie chrztu Armenii, Plac Republiki. Przyjazd do Matenadaranu – wizyta w słynnym muzeum starożytnych manuskryptów. Muzeum przechowuje jedne z największych kolekcji rękopisów na świecie oraz największa kolekcję dawnych rękopisów ormiańskich. Najstarszy z manuskryptów pochodzi z V – VI wieku.  Obiadokolacja. Nocleg w Erywaniu.

 Trasa: ERYWAŃ

Dzień 3:  

Po śniadaniu wyjazd do miasta Eczmiadzyn /Vagharshaapat/, nazywanego Watykanem Ormian – duchowego centrum Armenii,  siedziby katolikosa. Zwiedzanie: najważniejszej katedry wybudowanej przez św. Grzegorza Oświeciciela oraz kościołów św. Hripsime i św. Gajane. W drodze powrotnej do Erywania zwiedzanie ruin katedry Zwartnoc z VII w. – zrujnowanej przez trzęsienie ziemi lub przez najazd Arabów. Kompleks katedralny w Eczmiatsynie i ruiny katedry w Zwartnoc zostały wpisane na listę UNESCO. Dalej wizyta i degustacja w słynnej wytwórni koniaków Ararat.  Obiadokolacja w miejscowej restauracji. Nocleg w Erywaniu.

Trasa: ERYWAŃ – ECZMIADZYN – ZWARTNOTS - ERYWAŃ

Dzień 4

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Wyjazd z hotelu do klasztoru Khor Wirap –jednego z bardziej malowniczych miejsc w Armenii, miejscu, gdzie więziony był Grzegorz Oświeciciel i skąd roztacza się najpiękniejszy widok na biblijny Ararat (5165 m n.p.m.). Przejazd do wsi Areni,w dolinie rzeki Arpaw miejscu, gdzie zaczęła się historia winiarstwa ponad 6000 lat temu – zwiedzanie i degustacja win w miejscowej winiarni, z możliwością zakupu win i domowych wódek. Jaskinia, w której odnaleziono przedmioty związane z produkcją wina na wielką skalę przed sześcioma tysiącami lat. Przejazd do Norawank– klasztor z XIII-XIV w. położonego w urzekającej scenerii skalnych ścian z kolorowego tufu, otaczającego go wąwozu. Przejazd do urokliwego miasteczka Jermuk, spacer do jednego z najpiękniejszych wodospadów, przejazd na ewentualną kąpiel zdrowotną w gorących wodach z siarkowego źródła, gejzer. Dalej lecznicza kąpiel w basenie. Obiadokolacja w mejscowej restauracji. Nocleg w hotelu w Jermuk /Dżermuk/.

Trasa: ERYWAŃ – KHOR WIRAP –NORAWANK –ARENI – DZERMUK 

Dzień 5

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, wycieczka do klasztoru Tatew, jednego z najważniejszych ośrodków naukowych średniowiecznej Armenii, wspaniale położonego na skraju skalistego klifu. Przejazd do klasztoru kolejką linową, której trasa liczy ponad 5725 m i jest najdłuższa na świecie! Nazywa się Wings of Tatev – Skrzydła Tatewa.  W najwyższym punkcie przejazdu wagoniki znajdują się na wysokości 320 m. Dalej wyjazd w kierunku wsi Chyndzoresk (Khndzoresk), malowniczego regionu znanego z dawnych siedzib ludzkich ulokowanych w grotach skalnych. Przejazd do miasta Goris. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

Trasa: DZERMUK – TATEW –CHYNDZORESK - GORIS 

Dzień 6

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd w kierunku jeziora Sewan. Po drodze zwiedzamy wodospad Szaki. Delej jedziemy w kierunku  jeziora Sevan przez przełęcz Selim, na wysokości 2410 m n.p.m. zatrzymamy się w „karwansaraju”, gdzie parkowały karwany podążające średniowiecznym „Jedwabnym szlakiem”.Karawanseraje były budowane na szlakach handlowych mniej więcej co 40 kilometrów. Wynikało to z tego, że tyle może przebyć od wschodu do zachodu słońca objuczony wielbłąd. Przejazd do miasteczka Noratus. W miejscowości Noratus zobaczymy cmentarz ormiański z największym skupiskiem chaczkarówChaczkary to kamienne stele z wykutymi na nich krzyżami i bogatą ornamentyką. Są to tradycyjne ormiańskie płyty wotywne poświęcane ważnym wydarzeniom w życiu lub ludziom. W 2010 roku wpisane zostały na Listę UNESCO.  Obiadokolacja w restauracji. Przejazd do Miasta Dilijan. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Trasa: GORIS – WODOSPAD SZAKI – SELIM – NORADUZ – JEZIORO SEWAN –DILIDZAN

Dzień 7

Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie i przejazd na zwiedzanie kurortu Dilidżan. Zwiedzanie klasztoru Goszawank i klasztoru Hagarcin.  z przepięknym widokiem na góry. Dalej zwiedzanie klasztoru Sevanawank pięknie wznoszącego się na półwyspie na jeziorze Sevan -największym jeziorem Armenii i całego Kaukazu, a zarazem jednym z największych wysokogórskich jezior świata. Przyjazd do Erywania. Obiadokolacja. Zakwaterowanie. Nocleg w hotelu.

Trasa:  DILIDZAN – HAGARCIN – GOSZAWANK – SEWANAWANK – ERYWAŃ

Dzień 8

Śniadanie w hotelu. Wycieczka na wschód od stolicy do Garni – zwiedzanie pogańskiej świątyni z I w. p. n.e. i ruin dawnej rezydencji letniej władców Armenii oraz łaźni. Wycieczka z atrakcjnym przejazdem  na „symfonię skał” ewentualnie pokaz tradycyjnej techniki wypieku ormiańskiego chleba – lawaszu. Przejazd do częściowo wykutego w skale klasztoru Geghard – Świętej Włóczni, zbudowanego z kamiennych bloków bez użycia jakiegokolwiek spoiwa. To tutaj przechowywano włócznię, którą przekłuto Ciało ukrzyżowanego Jezusa. Obecnie włócznia ta wystawiona jest w Muzeum Katedry Eczmiadzyńskiej. Od 2000 roku Klasztor Geghard znajduje się na liście dziedzictwa światowego UNESCO. Powrót do Erywania. Po drodze zwiedzimy Boskie podziemia Levona, jest to ogromny, ręcznie rzeźbiony budynek, który powstał pod powierzchnią ziemi i będzie dmuchał w twój umysł. Pożegnalna obiadokolacja. Krótki nocleg.

Trasa: ERYWAŃ – GARNI – GEGHARD – BOSKIE PODZIEMIE LEWONA - ERYWAŃ

Dzień 9

Zamiast śniadania suchy prowiant. Transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy o 4:45 rano. Przylot 6:30.

 

UWAGI

 • Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 • Dopłata do pokoju 1-os.: 800 zł
 • należy posiadać paszport ważny minimum 180 dni od daty powrotu
 • Wycieczka zostanie zrealizowana przy zgłoszeniu się minimum 15 osób na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy.

Cena zawiera:

 • przelot samolotem rejsowym Warszawa-Erywań-Warszawa
 • opieka polskojęzycznego rezydenta
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagaż
 • 8 noclegów w hotelach/pensjonatach **/*** - pokoje 2 osobowe z możliwością jednej dostawki
 • wyżywienie: 7 śniadań,  1 suchy prowiant zamiast śniadania, 
 • gwarancja stałej ceny (cena nie zmieni się bez względu na wahania kursów walut, wzrostu cen paliw) przy rezerwacji do 02.03.2020

Cena nie zawiera:

 • Podstawowy pakiet realizacji programu: przewodnicy; system Tour Guide; 7 obiadokolacji serwowanych w hotelach lub na mieście; bilety wstępu, komfortowy bus lub autokar podczas zwiedzania – cena pakietu 150 EUR (obligatoryjnie płatne pilotowi wycieczki)

Dodatkowe informacje:

Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 – osobowego

 

 
Wycieczki lotnicze
od
2500zł.

Hotele *** HB

Panorama Wilna widok Góry trzech krzyży
Image is not available

Litwa-Łotwa-Estonia-Finlandia samolotem 6 dni

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
Wycieczki objazdowe
od
1700zł.
1400zł.

Hotele *** HB

Ryga starówka panorama
Image is not available
Slider
Slider
Wycieczki weekendowe
od
600zł.

Hotele *** HB

wycieczka do Wilna
Image is not available
Slider
Image is not available

Pracujemy:

Infolinia:

poniedziałek-piątek: od 9:00 do 16:00

turystyka indywidualna: 87 307 00 68
turystyka grupowa: 87 307 00 60

Slider
Image is not available

Pracujemy:

Infolinia

poniedziałek-piątek: od 9:00 do 16:00

turystyka indywidualna: 87 307 00 68
turystyka grupowa: 87 307 00 60

Slider