Image is not available

Pracujemy:

turystyka indywidualna: 87 307 00 68
turystyka grupowa: 87 307 00 60

Image is not available
Image is not available

Pracujemy:

pn-pt 9:00-16:00

Slider

Pracujemy:

pn-pt 9:00-16:00

Image is not available
Image is not available
Slider

Wycieczka do Moskwy pociągiem to jeden ze sposobów dotarcia do stolicy Rosji. Jest doskonałym rozwiązaniem dla większości z nas, podróżujących. Czas przejazdu, komfortowy nocleg, opieka konwojenta, a przede wszystkich cena przemawiają za tym, że jest to bardzo dobry sposób dostania się do stolicy największego na świecie kraju.

Moskwa – stolica imperium

Moskwa jest wielomilionową aglomeracją, gdzie nowoczesne wieżowce i apartamentowce sąsiadują z historyczną zabudową, gdzie bogactwo zderza się na każdym kroku z biedą, gdzie korki nigdy nie ustają w swej intensywności. Lotniska, dworce autobusowe i kilka dworców kolejowych umożliwiają dotarcie do Moskwy nawet pociągiem bezpośrednio z Polski. Rocznie miasto wg różnych statystyk odwiedza ok. 18 mln osób. To stolica największego na świecie pod względem terytorium państwa, ze skomplikowaną historią i różnorodnością kulturową, językową i etniczną. A co warto tu zwiedzić?

Co zwiedzać w Moskwie?

To miasto jest zróżnicowane pod względem architektonicznym, tuż obok wielowiekowej cerkwi stoi wysoki, nowoczesny  biurowiec. Na każdym kroku widać ślady poprzedniego ustroju, socjalistyczna zabudowa nie pozwala nam zapomnieć o latach rządów partii komunistycznej. Co z tej mnogości atrakcji turystycznych jest godne szczególnej uwagi?

 • Plac Czerwony - serce stolicy, obiekt wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO
 • Kreml – kompleks zbudowany w XIV wieku; jest to oficjalna rezydencja prezydenta Rosji; na jego terenie znajdują się tez pałac, muzeum, dzwonnica i sobór Uspieński.
 • GUM – XIX -wieczny budynek dziś jest najpiękniejszą galerią handlową świata
 • Moskiewskie metro – według opinii zdecydowanej większości turystów najwspanialsze metro na świecie, każda ze stacji to niezwykłe dzieło sztuki.
 • Sobór Wasyla Błogosławionego – chyba najbardziej charakterystyczna budowla stolicy. Zbudowana w XVI wieku świątynia wygląda bardziej jak bajkowy pałac z kolorowymi, bogato zdobiona kolorowymi kopułami.
 • Sobór Chrystusa Zbawiciela – największa świątynia prawosławna z bogatymi zdobieniami i pozłacanymi malowidłami.
 • Galeria Trietiakowska – jeden z największych i najważniejszych muzeów świata z niezliczonymi dziełami sztuki współczesnej.
 • Ulica Arbat – będąc w Moskwie koniecznie trzeba przespacerować się tą jedną z najsłynniejszą ulic Rosji; kawiarnie, bary, sklepiki z pamiątkami, świetne miejsce na spacer.
 • Moskwa, oprócz zabytków to też liczne parki, spacery nabrzeżami rzeki Moskwy, urocze uliczki z kawiarniami, galerie, sale koncertowe, teatry, muzea, kluby…tu nie ma czasu na nudę, każdy z nas znajdzie tu dla siebie coś, co go zainteresuje czy zachwyci. Miasto żyje 24h na dobę, wydawać by się mogło, że nigdy nie śpi.

Jak dostać się do Moskwy?

 1. Najszybciej, ale niestety też i najdrożej, dotrzemy do Moskwy samolotem za pośrednictwem LOT-u i rosyjskich linii Areoflot. To raczej opcja dla osób nie mających czasu na podróż pociągiem czy autobusem, których stać na poniesienie kosztów biletów lotniczych.
 2. Tanio dojedziemy do Moskwy autobusem, tu jednak trzeba brać pod uwagę długość trasy. Przejechanie trasy liczącej blisko 1300 km zajmuje kilkadziesiąt godzin. Może w takim razie zdecydować się na podróż pociągiem?
 3. Z Warszawy do Moskwy kursuje regularnie pociąg pospieszny „Polonez”. Jest to pociąg wyłącznie z wagonami sypialnymi, a podróż trwa nieco ponad 20 godzin. Można również dojechać do Moskwy pociągiem z przesiadką w Brześciu bądź Mińsku, opcji jest co najmniej kilka.

Dlaczego warto wybrać opcję przejazdu do Moskwy pociągiem?

 • Jest tańsza niż samolot i autokar
 • Duży komfort podróżowania w wagonach sypialnych
 • Nie marnuje się czasu na przejazd, bo jedzie się nocą
 • Dla osób które boją się latać i nie mogą jeździć autokarem ze względu na chorobę lokomocyjną

Pociągiem do Moskwy …… ale jeszcze nie dziś

Niestety, przejścia graniczne między Białorusią a Rosją traktowane są dziś jako wewnętrzne. Zgodnie z rosyjskimi przepisami do Rosji możemy wjechać tylko przejściem o charakterze międzynarodowym co uniemożliwia dotarcie do Moskwy drogą lądową przez Białoruś. Nawet posiadanie białoruskiej wizy tranzytowej i wizy rosyjskiej nie daje nam takiej możliwości.

Ale jest światełko w tym tunelu! Już od lat trwają przygotowania do  wprowadzenia wspólnego systemu wizowego Białorusi i Rosji. Zgodnie z najnowszymi informacjami płynącymi z MSW Białorusi omawiane są już ostatnie szczegóły umowy, a jej podpisanie oznaczać będzie, że obywatele państw trzecich, w tym Polski, będą mogli przekraczać granicę lądową tych dwóch państw również pociągiem jadącym z Warszawy do Moskwy.

Nie czekając jednak na wprowadzenie ułatwień w podróżowaniu pociągiem namawiamy Państwa już dziś na podróż do Rosji z naszym biurem. W ofercie Quick Tours znajdą Państwo wycieczki samolotowe do Petersburga, Moskwy i Kazania; autokarem dojadą Państwo do Petersburga, Moskwy, Pskowa a promem wpłyną do jednego z najpiękniejszych miast świata – Sankt Petersburga.

Pociągiem, autokarem czy samolotem….decyzja należy do Ciebie.

Wycieczki lotnicze
od
2500zł.

Hotele *** HB

Panorama Wilna widok Góry trzech krzyży
Image is not available

Litwa-Łotwa-Estonia-Finlandia samolotem 6 dni

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
Wycieczki objazdowe
od
1700zł.
1400zł.

Hotele *** HB

Ryga starówka panorama
Image is not available
Slider
Slider
Wycieczki weekendowe
od
600zł.

Hotele *** HB

wycieczka do Wilna
Image is not available
Slider
Image is not available

Pracujemy:

Infolinia:

poniedziałek-piątek: od 9:00 do 16:00

turystyka indywidualna: 87 307 00 68
turystyka grupowa: 87 307 00 60

Slider
Image is not available

Pracujemy:

Infolinia

poniedziałek-piątek: od 9:00 do 16:00

turystyka indywidualna: 87 307 00 68
turystyka grupowa: 87 307 00 60

Slider